Kumu kunstimuuseumis avatakse näitus „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum
Pressiteade
26.04.2019

 

Kumu kunstimuuseumis avatakse näitus „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“

Neljapäeval, 2. mail avatakse Kumu kunstimuuseumis Tommy Cashi ja Rick Owensi loomingut siduv näitus „Süütud ja neetud“, mille raames eksponeeritakse nii mõlema autori soolopraktikat kui ka koostöös valminud teoseid. Publikule on näitus avatud alates reedest, 3. maist.

Muusikamaailmast kunsti liikunud Tommy Cashi ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus, mitmevärviliselt teostatud pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud oma valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi, mis avaldub lisaks rõivastele ka mööblidisainis ja aksessuaarides. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.

Tommy Cash (1991) on Tallinnast pärit laia rahvusvahelise haardega räppar, kelle jõuline visuaalne keel on muutunud märgiliseks. Tuntud kui artist, kes vahetab sageli oma persona’t, liigub Tommy Cash eri registrite vahel ja taasloob pidevalt nii ennast kui ka teda iseloomustavat esteetikat. Näitus Kumu kunstimuuseumis on Tommy Cashi manifestatsioon visuaalkunstnikuna, tema varasematest muusikavideotest ja lavavisuaalidest tuntud pildikeel on siin realiseerunud uutes vormides – installatsioonis, skulptuuris, maalis. Kõik näitusel eksponeeritud teosed on uued ning loodud dialoogis näituse kuraatoriga.

Rick Owens (1961) on Californiast pärit moedisainer, kelle minimalistlikku ning enamjaolt mustvalget loomingut iseloomustab väljapeetud tasakaal funktsionaalse disaini ja puhta vormi vahel. Rick Owensi huvi visuaalkultuuri eri tahkude vastu avaldub selgelt efektsetes moeetendustes. Näitusel on eksponeeritud läbilõige Rick Owensi moeloomingust: lisaks rõivastele ja videotele näeb ka disainmööblit ning installatsioone. Näituse tarbeks Tommy Cashiga ühistööna loodud teosed võtavad kokku mõlema autori positsioone ja praktikaid.

PRESSILE
Ajakirjanikke ootame näituse tutvustusele neljapäeval, 2. mail kell 12 Kumu kunstimuuseumi 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis. Ajakirjanike küsimustele vastavad Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli ja näituse kuraator Kati Ilves. Võimalus on näitust pildistada ja filmida, kuid palume välgutit ja lisavalgustust mitte kasutada. Osaleda soovivatel ajakirjanikel palume end registreerida siin.

Kuraator: Kati Ilves
Näituse kujundus: Tõnu Narro, Mihkel Ilus, Anna Tumaini
Näituse produtsendid: Tõnu Narro, Elisa Johanna Känd, Anna-Philippa Wolf
Graafiline disain: Tuuli Aule

Teised osalevad kunstnikud ja koostöö: Faig Ahmed, 3DWorld, Scott Laufer, Maison Margiela, James Kerr / Scorpion Dagger, Pintsel

Täname: Anni Mets, Jarmo Nuutre, Bruno Lillemets, Kadri Vahar, Helen Saluveer, Kadi-Ell Tähiste, Maria-Kristiina Soomre

Toetajad:
Viru Keskus, Nordic Hotel Forum, Hotel Telegraaf, Balen, Peenjoogivabrik Nudist

Näituse pressialbumi leiate siit

Näitusega kaasnevad publikuprogrammid:

4. mai kell 14 – ekskursioon näitusel vene keeles
16. mai kell 18 – kuraatoriekskursioon Kati Ilvesega
5. ja 12. mai kell 12 – Kumu perehommik: Julgus eksperimenteerida!
31. mai kell 12 – kunstisari „60+“
30. juuni kell 15 – art walk, ekskursioon inglise keeles
14. september kell 13 – näituse finissage

Lisainfo:

Kati Ilves
Kuraator
Kumu kunstimuuseum
Tel +372 5697 9909
kati.ilves@ekm.ee

Liia Rebane, PhD
Kommunikatsioonijuht
Eesti Kunstimuuseum
Tel +372 602 6026; +372 5681 6706
liia.rebane@ekm.ee