Repini näitus Kadriorus lõpeb ekskursioonide ja jazzkontserdiga

Eesti Kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum

Pressiteade nr. 82
13.08.2013

Pühapäeva, 18. augustini saab Kadrioru kunstimuuseumis vaadata populaarseks osutunud hittnäitust „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes”. Näitus toob vaatajani hinnatud vene maalikunstniku Ilja Repini tänaseni vähem uuritud ja eksponeeritud loomingu tema Soome-perioodist.
Viimased üritused seoses näitusega:
Kolmapäeval, 14. augustil kell 17.00 – kuraatoriekskursioon vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga.
Kolmapäeval, 14. augustil kell 18.00 – kuraatoriekskursioon eesti keeles. Osalemine muuseumipiletiga.

Laupäeval, 17. augustil kl 18.30 – eksklusiivne kontserdiõhtu „Jazz ja Repin Kadriorus” koos kuraatoriekskursiooni ja Joel Remmel Trioga. Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

„Kadrioru kunstimuuseum on esinemispaigana samaaegselt paeluv ja väljakutseid esitav. Äärmiselt kaunis saal, mis loob suurepärase õhustiku, on oma akustilise omapära poolest vägagi nõudlik,” kommenteerib eesseisvat kontserdiõhtut muusik Joel-Rasmus Remmel. Trio esineb koosseisus: Joel-Rasmus Remmel – klaver, Heikko-Joseph Remmel – kontrabass, Aleksandra Kremenetski – löökpillid. Trio debüütkontsert toimus samuti Kadrioru lossis 2011. aasta kevadel.

Kadrioru kunstimuuseum on suurepärane paik erinevaid kunstiliike siduvate ürituste korraldamiseks ning mitmeplaanilise kunstikogemuse vahendamiseks. Eksklusiivsel kuraatoriekskursiooni ja kontserti ühendaval õhtupoolikul astuvad dialoogi ajalooline kujutav kunst ning kaasaegne ja kordumatu helimaailm. Kunstnik Ilja Repini hilisperioodi valgus- ja värvirikka maaliloominguga ning kunstimuuseumi peasaali elegantse atmosfääriga haakub hästi noorte muusikute looming, milles on samuti palju õhku, kergust ja elujõudu.

Ilja Repin (1844–1930) kuulub nende vene kunstnike hulka, kelle loomingut tuntakse kogu maailmas. Valdavalt teatakse Repinit kui suurt realisti, kelle sageli ühiskonnakriitilise alltekstiga teostelt leiab vaataja lihtrahva ja talupoja igapäevaelu peegelduse. Näitus „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” põhineb Ateneumi kunstimuuseumi Repini kogul ning on otseselt seotud kunstniku kodu Penatõga Karjalas ning Soome ajalooga.

Lisainfo:
Kerttu Männiste
kuraator
tel 5684 2804
e-post kertu.manniste@ekm.ee
Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 37, Tallinn
kadriorumuuseum.ekm.ee