Tähista vanavanemate päeva kunsti keskel!

Eesti Kunstimuuseum

Pressiteade nr 84
4.09.2013

Pühapäeval, 8. septembril tähistatakse riikliku tähtpäevana vanavanematepäeva. Eesti Kunstimuuseumi filiaalides on sel päeval koos lastelastega muuseumisse tulevatele vanavanematele sissepääs prii. Üheskoos saab külastada näitusi ning osaleda töötubades ja mängudes.

Nii nagu kunst, on ka põlvkondlikud suhted aegumatu väärtusega ja traditsioone edasi kandvad. Nädalalõpp kunstimuuseumis on seega igati sobiv vanavanemate meelespidamiseks ja ühiseks ajaveetmiseks.

Kumu kunstimuuseumis toimuvad kunsti otsimise mängud viimast nädalat avatud näitusel „Aedade järelelu”. Pärast mängupeatusi on võimalus jalutada Kumu näitustel ning sisehoovis piknikku pidada. Toimuvad ekskursioonid Kumu katuseterrassile.

Vastrenoveeritud Kadrioru kunstimuuseum ootab aga lapselapsi ja vanavanemaid portreeteemalisele perepäevale, kus on avatud rinnaehte valmistamise töötuba ning toimuvad juhitud ringkäigud muuseumis.

Vanavanemate päeval kehtib kõigile koos lastelastega muuseumisse tulevatele vanavanematele tasuta sissepääs, pileti ostab vaid lapselaps. Soodustus kehtib kõigis Eesti Kunstimuuseumi filiaalides – Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis Kadriorus ning Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumis vanalinnas.

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada vanavanemaid ning avaldada austust laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad suudavad pakkuda, ning tihendab põlvkondadevahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna.