Uued kunstiharidusprogrammid

13.03.2007

Kumu hariduskeskus ootab kõiki õpetajaid, lapsi ja noori osalema selle kevade uutes kunstiharidusprogrammides!

Valminud on programmid “Peatee” põhikoolile ja “Magistraal” gümnaasiumile, mis on loodud Eesti kunsti klassika baasil näitusel “Varamu”. Muuseumitunnid on varustatud värviliste trükitud töölehtede ja kleepsudega. Programm annab lihtsa ja selge ülevaate baltisakslaste kunstist kuni Teise maailmasõja aegse kunstini. Osalejal valmib tunni jooksul konspekt, mida on pärast hea kasutada.

Programm (80ndad) puudutab nii 1880ndate kui 1980ndate kunsti. Mõlemaid kümnendeid iseloomustab müüdiline mõtlemine ja rahvuslik ärkamine. Kuigi neid kümnendeid saab väga hästi omavahel võrrelda, on neil siiski üsna suur vahe. Milles see vahe seisneb, seda näeb ja kuulebki haridusprogrammis. Programmiga kaasneb tööleht nii väikestele kui suurtele. Selgeks saavad ka sõnad, mida me palju enda ümber kuuleme, kuid mille tähendus jääb lastele ja noortele tihti ähmaseks. Näiteks postmodernism, paradigma, narratiiv jpt. Väiksematele vähem, suurematele rohkem.

Viimaseid nädalaid saab veel külastada jutuprogramme kaasaegse kunsti näitusel “Kogutud kriisid”. Väikestele JUTUKAS:90 ja suurematele JUTUSTUUDIO:90. Kohe on tulemas veel JUTUSTUUDIO:Toomik. Seda programmi soovitame vaid noortele alates põhikooli viimastest klassidest.

Kiirustage registreeruma, sest kevad läheb kiiresti!

Soojade tervitustega,

Kumu hariduskeskus