Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseumis saab ülevaate Eesti kunsti eri ajajärkudest – akadeemilisest stiilist modernismini, sovetpopist kaasaegse kunstini. Eraldi vaatamisväärsus on maja moodne arhitektuur.
Täpsem info (lühendatud tööpäevad, riigipühad, ajutiselt suletud jms)
Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste ja haridusprogrammide fookuses. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I jaoks ehitatud barokklossis.
Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Täpsem info lehel Lahtiolekuajad
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust. Lisaks toimub aastas kaks kuni kolm vahetuvat näitust erinevatel teemadel.
Väikelastehommik „Tasapisi“ kutsub lapsi ning nende vanemaid avastama näitust „Raamist lahti. Leis, Tabaka, Rožanskaitė“
Muuseumitunnis tõlgendatakse kunstiteoseid, arutletakse piiridest üleastumise üle ning antakse oma mõttele maaliline vorm.
Novembrikuu perehommik toimub näitusel „Raamist lahti. Leis, Tabaka, Rožanskaitė“.
Kumu ootab sügisvaheajal noori graafikahuvilisi (vanuses 12+) laagrisse!
Selles töötoas mõtleme me kleepsu kui terviku oma tavapärasest raamistikust välja ja loome ise uue pildi.
Novembris külastab „Taaskohtumised“ näitust „Raamist lahti. Leis, Tabaka, Rožanskaitė“.
Kumu kunstistuudio viieosalise kursuse käigus tutvutakse õlimaali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega.
Kaheosaline natüürmordikursus sobib nii algajatele esimeste katsetuste tegemiseks kui ka edasijõudnud maalihuvilistele.