Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseumis saab ülevaate Eesti kunsti eri ajajärkudest – akadeemilisest stiilist modernismini, sovetpopist kaasaegse kunstini. Eraldi vaatamisväärsus on maja moodne arhitektuur.
Täpsem info (lühendatud tööpäevad, riigipühad, ajutiselt suletud jms)
Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste ja haridusprogrammide fookuses. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I jaoks ehitatud barokklossis.
Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Täpsem info lehel Lahtiolekuajad
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust. Lisaks toimub aastas kaks kuni kolm vahetuvat näitust erinevatel teemadel.
Muuseumiööl ootame külastajaid näitustele, ekskursioonidele, avatud töötuppa ja liikumismängudele.
Põnev Kadrioru kunstimuuseumi linnalaager koos kunsti ja mängudega
Loeng põhineb Eero Epneri artiklil “Ääremärkusi Soome ja Eesti kunsti sidemetest” näituse “Värvide tants. Soome modernistlik kunst” kataloogis
Töötoas joonistame söetehnikas portree, proovides söejoonistuse erinevaid võtteid.
Töötoas trükime lihavõttepühade eel rõõmsaid loodusmotiividega kaarte.
Tutvustame näitust „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ ning sellele loodud muuseumitunde kõikidele vanuserühmadele.
Muuseumitunni eesmärk on tutvustada Soome modernismi näitel laiapõhjalisi ühiskondlikke muutusi 20. sajandi alguse Euroopas.
Muuseumitunni eesmärk on anda ülevaade portreekunsti arengust 16. sajandist 20. sajandi alguseni ning arendada õpilase empaatiavõimet.
Muuseumitunni eesmärk on tutvustada värvusõpetuse põhitõdesid ning suunata lapsi märkama värve, nende nüansse ja mõju nii kunstiteostes kui ka ümbritsevas keskkonnas.