Tagasi kalendrisse

60+ ekskursioon: Ajalugu pildis – pilt ajaloos

60+ ekskursioon: Ajalugu pildis – pilt ajaloos

Aeg: 27.04.18  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Ettekujutused ajaloost põhinevad sageli piltidel. Ometi kõnelevad ajaloopildid mitte ainult kujutatud minevikust, vaid ka oma loomise kaasajast. Näitus uurib ajaloopilte ja nende kaudu erinevaid vaatenurki Eesti ajaloole.

Töötuba: kalligraafia

Üheks ajalooallikaks on käsikirjad, mis on tihti lahendatud keerukas šriftis, mida täiendab pisigraafika. See on eraldi kunstižanr suuremate ajaloomaalide kõrval, mis kannab edasi ajalugu. Töötoas vaatame lähemalt kalligraafia tehnikaid ja selle kunstilisi väljendusi. Iga osaleja saab luua enda kalligraafilise teose.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

Kaljo Põllu. Rukkilill. 1968. Eesti Kunstimuuseum