Tagasi kalendrisse

60+ ekskursioon: Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2 aste

60+ ekskursioon: Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2 aste

Aeg: 23.03.18  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Postdigitaalses meediumis töötava Tallinnast pärit kunstniku esimene isikunäitus Eestis. 2017. aastal esines ta Veneetsia biennaali Eesti paviljonis näitusega „Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”, mis mõtestas kaasaja digitaalkultuuri läbi ulmeliste tulevikunägemuste. Veneetsias eksponeeritud teosed on osa ka Kumus toimuvast näitusest.

Töötuba: fototrükk savile

Sel korral suundume keraamikaateljeesse, et lähemalt tutvuda savi peal kasutatava fototrüki tehnikaga. Sarnaselt Katja Novitskovale, kes kasutab enda loomingus loomade ja suurendatud mikroorganismide pilte kandes neid tehismaterjalidele, kanname ka meie realistlikke fotoprinte kunstlikule pinnale ─ savile.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste. 2017. Autori loal