Tagasi kalendrisse

60+ ekskursioon: Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum

60+ ekskursioon: Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum

Aeg: 23.02.18  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Leonhard Lapini isiknäitus toob vaataja ette kunstniku 50 aastat kestnud loomingu erinevad etapid. Lapin koos oma mitme põlvkonnakaaslasega oli  eesti popkunsti  põhialuste looja, tänaseks neoavangardi klassik, kelle looming on väljendunud väga erinevates vormides graafikast etenduskunstini, arhitektuurikriitikast ilukirjanduseni.

Töötuba: Lapini kompositsiooniharjutus

Legendaarse joonistus- ja kompositsiooniõppejõu Leonhard Lapini õpetustest inspireeritult luuakse töötoas joonte ja nendevaheliste rütmide abil ruumiline kompositsioon. Joontemäng on huvitav ja jõukohane harjutus kõigile, vajamata klassikalist joonistusoskust

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

Leonhard Lapin. Kosmiline masin. 1975. Eesti Kunstimuuseum