Tagasi kalendrisse

Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas. Haapsalu

Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas. Haapsalu

Aeg: 13.04.19–02.06.19  11:00–17:00
Asukoht: muu

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Väljapanek pakub kaasahaarava sissevaate kunstižanrite ja -motiivide arengusse ajas ja ruumis, luues dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ning kaasates näiteid portreekunsti, maastiku- ja olustikumaali alalt. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust. Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga. Kaasaegsetest kunstnikest osaleb näitusel ka Haapsalust pärit Elis Saareväli.

Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluva rändnäitusega tutvustab muuseum oma kogusid Haapsalus ja Valgas. 5. juuli – 10. november 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näituse kohta täpsemalt vaata siit.

Näitus „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“ Haapsalu raekojas toimub koostöös Sihtasutusega Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid.

Kuraator: Eha Komissarov
Koordinaator: Tiiu Parbus
Kujundaja: Neeme Külm
Näituse graafilise tunnuskujunduse kontseptsioon: Asko Künnap
Graafiline disain: Tuuli Aule

Kollaaž: Elis Saareväli. Mitte sinnapoolegi. 2016. Autori omand / Carl Timoleon von Neff. Sophie de Keyshenni portree. 1854. Eesti Kunstimuuseum / Jüri Palm. Inimeste maa ja meri. 1984–1985. Eesti Kunstimuuseum