Tagasi kalendrisse

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Kaardistatud masinavärk. Linoollõige

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Kaardistatud masinavärk. Linoollõige

Aeg: 13.05.18  14:00–16:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 18 €

Sel pühapäeval on Kumus viimast päeva avatud Leonhard Lapini suurejooneline retrospektiivnäitus „Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum“, kuhu suundumegi alustuseks inspiratsiooni ammutama. Leonhard Lapini ja Tallinna Graafikatriennaali näituse „Mõeldes labürindist“ tööde seas näeme ühe olulise graafilise loome osana esile kerkimas abstraktset kunstikeelt.

Kuidas kujutaksid linna paberil või seletaksid lahti mõne masinavärgi või süsteemi toimimist? Pärast geomeetrilises keeles enda valitud masinavärgi lahtijoonistamist saame proovida kõrgtrükitehnikat – linoollõiget. Paari tunni töö tulemusena valmivad käsitsi trükitud postkaardisuurused teosed.

Pühapäevaste graafikastuudiote juhendaja on Tallinnas elav ja töötav graafik ja joonistuskunstnik Britta Benno (1984). Ta on omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas graafika erialal. Hetkel töötab ta EKA-s joonistuskursuste läbiviijana ning lisaks kunstiõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstikoolis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafika Ühenduse liige, samuti rahvusvahelise graafikakunstnike iga-aastase workshopi Muhu Print korraldaja.

Kunstnikuna jutustab Britta Benno autobiograafilisi narratiive isikupärases graafilise keeles, kasutades erinevaid meediaid – joonistust, trükigraafikat, animatsiooni ja installatsiooni.

Kursus sobib kõigile graafikahuvilistele alates umbes 13. eluaastast.

Ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Kolme korra pääsme soodushind 45 € / in. Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga.
Vajalik on eelregistreerimine: kumustuudiod@ekm.ee

Leonhard Lapin. Loomine II. Linn II. 1974. Eesti Kunstimuuseum