Tagasi kalendrisse

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Kuivnõel tetrapakil ehk laual on juurikad

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Kuivnõel tetrapakil ehk laual on juurikad

Aeg: 06.05.18  14:00–16:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 18 €

Maikuu kolmel pühapäeval toimuvat eri graafikatehnikatele keskenduvat sarja alustame põgusa ringkäiguga näitusel „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“. Uurime lähemalt sügavtrükitehnikaid ja vaatame, mida on kunstnikud kujutanud. Üllaste suurte ideede kõrval on märgata ka vihjeid lihtsale, mullasele, argipäevasele.

Järgnevalt kavandame ateljees vaikelulisi pilte, modellideks juurikad ja köögiviljad. Tutvume ühe lihtsama ja võluvama sügavtrükitehnika, kuivnõelaga. Kraabime trükitavaid kujutisi taaskasutusmaterjalile – joogipakenditele. Lahti lõigatud tetrapakk on keskkonda säästvast materjalist ja pakub väikse graafilise tõmmise teostamiseks väga head alternatiivi metallplaadile. Osalejad võivad kodust lahti lõigatud ja puhtaks pestud tetrapakid ise kaasa võtta.

Pühapäevaste graafikastuudiote juhendaja on Tallinnas elav ja töötav graafik ja joonistuskunstnik Britta Benno (1984). Ta on omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas graafika erialal. Hetkel töötab ta EKA-s joonistuskursuste läbiviijana ning lisaks kunstiõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstikoolis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafika Ühenduse liige, samuti rahvusvahelise graafikakunstnike iga-aastase workshopi Muhu Print korraldaja.

Kunstnikuna jutustab Britta Benno autobiograafilisi narratiive isikupärases graafilise keeles, kasutades erinevaid meediaid – joonistust, trükigraafikat, animatsiooni ja installatsiooni.

Kursus sobib kõigile graafikahuvilistele alates umbes 13. eluaastast.

Ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Kolme korra pääsme soodushind 45 € / in. Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga.
Vajalik on eelregistreerimine: kumustuudiod@ekm.ee

Britta Benno. Porgand. 2016