Tagasi kalendrisse

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Sünteetiline loodus. Serigraafia

Graafikatriennaali eri graafikakursus. Sünteetiline loodus. Serigraafia

Aeg: 27.05.18  14:00–16:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 18 €

Viimast maikuu töötuba alustame ringkäiguga Katja Novitskova isikunäitusel Kumu kaasaegse kunsti galeriis ja põgusalt külastame ka näitust „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“, et vaadata, millises ootamatus ulmelises vormis on kunstnikud loodust ja loomi kujutanud.  Seejärel jutustame ise neoonvärvilisi jutustusi serigraafia- ehk siiditrükitehnikas. Graafika võib olla nagu unenägu! Juhendaja Britta Benno on selleks šabloonidel ette valmistanud loomakujutisi ja looduspilte, mida saab sürreaalselt kombineerida ja erksate värvidega eri materjalidele trükkida. Valitud kujutised saab kanda nii paberile kui ka kangale. Võta endale ja sõbrale kaasa puuvillaseid särke ja kotte, millele trükkida!

Pühapäevaste graafikastuudiote juhendaja on Tallinnas elav ja töötav graafik ja joonistuskunstnik Britta Benno (1984). Ta on omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas graafika erialal. Hetkel töötab ta EKA-s joonistuskursuste läbiviijana ning lisaks kunstiõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstikoolis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafika Ühenduse liige, samuti rahvusvahelise graafikakunstnike iga-aastase workshopi Muhu Print korraldaja.

Kunstnikuna jutustab Britta Benno autobiograafilisi narratiive isikupärases graafilise keeles, kasutades erinevaid meediaid – joonistust, trükigraafikat, animatsiooni ja installatsiooni.

Kursus sobib kõigile graafikahuvilistele alates umbes 13. eluaastast.

Ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Kolme korra pääsme soodushind 45 € / in. Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga.
Vajalik on eelregistreerimine: kumustuudiod@ekm.ee

Britta Benno. Fauna. 2014