Tagasi kalendrisse

Jõulujazz 2019: PASCAL SCHUMACHER SOLO+ (Luksemburg)

Jõulujazz 2019: PASCAL SCHUMACHER SOLO+ (Luksemburg)

Aeg: 03.12.19  19:00–20:00
Asukoht: Niguliste muuseum
Hind: 15 / 10 €

Luksemburgi tuntuim jazzmuusik Pascal Schumacher on tõeline multitalent – ainulaadse võimekuse ja tundlikkusega vibrafonimängija, kes süstib igasse etendusse nii harmoonilisust kui põnevust. Jõulujazzil on võimalus nautida Pascal Schumacheri väga isikupärast soolokontserti peagi ilmuva albumi „SOLO+“ kavaga. See intiimne helielamus täis tundlikkust ja meloodiat muudab Niguliste kiriku kauni saali maagiliseks helimaailmaks.

Andeka kunstnikuna komponeerib ning esitab ta jazzi ja kammermuusikat, juhib mitmeid eriilmelisi koosseise ja kirjutab muusikat teatrietendustele ja filmidele. Olles tugevalt mõjutatud Bachist, Pärdist, Brian Enost ja Ameerika minimalismist, on tema jooneks saanud klassikalise muusika tundeskaala liitmine minimalistliku elektroonikaga, asetudes sarnasesse kõlamaailma Max Richteri, Ryuichi Sakamoto ja Jóhann Jóhannsoniga.

Oma loometee algusest 90ndate keskpaigast on Schumacher liikunud improvisatoorsema muusika poole, milles jazz on alati aukohal. Muusikalised saavutused on toonud Schumacherile teenitud tunnustust – muuhulgas võitis ta 2012. aastal Luksemburgi muusikaekspordi auhinna, 2013. aastal aga JTI Eurocore jazziauhinna. Ta on esinenud koos tundud muusikutega nagu Nils Frahm, Bachar Mar-Khalifé, Kenny Barron ja Magic Malik. Omanimelise kvartetiga on ta esinenud Euroopa olulisematel jazzifestivalidel, aga ka Jaapanis, Aasias, Austraalias ja Lõuna-Ameerikas. Schumacheri jaoks on muusika piirideta mängumaa, mis pakub lõputult võimalusi.

Koosseis:
Pascal Schumacher – vibrafon, elektroonika

Lingid:
https://www.pascalschumacher.com/
https://www.facebook.com/pascalschumachermusic/
https://open.spotify.com/artist/0VSt9azgjBhQlNlSlySE7M
Soolo https://www.youtube.com/watch?v=nWpIlmhjtng
https://www.youtube.com/watch?v=7ROtiSZbBFw

Märksõnad: soolo

Luxembourg-born bandleader, composer and vibraphone player Pascal Schumacher strips down for the first time to a very personal, minimal solo programme on the vibraphone. An intimate sonic experience full of sensibility and melody.

Pascal Schumacher studied classical percussion, jazz vibraphone and musicology at music conservatories in Luxembourg, Strasbourg, Brussels and The Hague. He played with many of exciting musicians such Francesco Tristano, Bachar Mar-Khalifé, Jef Neve, Kenny Barron, Magic Malik and Nils Frahm, wrote music for theater and film and leaded a jazz quartet. Today he mixes emotional classical music with minimal electronic sounds, although Schumacher himself considers each classification obsolete. To him, music is a single, limitless playground.

He has won many awards, including the Belgian Django d’Or (2005), Music:LX (2012), ECHO Jazz (2012), JTI Trier Jazz (2014), was selected for the Rising Stars program organized by the European Concert Hall Organization (2009 / 10) and appeared as soloist in ECHO Klassik 2017 awarded project Überbach.