Tagasi kalendrisse

Kumu dokumentaal: „Miks me tahame luua?“

Aeg: 16.01.19  18:00–19:30
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Rež Hermann Vaske
Saksamaa 2018, 84 min
Inglise keeles ja jaapani keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Filmi juhatab sisse Maarja Hindoalla.

Saksa filmitegija Hermann Vaske käis 30 aastat maailmas ringi kaamera näpus ja küsis kuulsatelt inimestelt üheainsa küsimuse: „Miks nad tahavad midagi luua?“. Tema kümned intervjueeritavad, sh David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalai Lama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano ja paljud teised, kokku 50, olid sellele pealtnäha naiivsele ja rumalale küsimusele vastates raskustes. Kuid tõepoolest – kui Einstein tahtis teada, miks Jumal lõi maailma, siis võime julgelt arutleda, mis vägi sunnib inimesi midagi looma.

Euroopa Filmiakadeemia liige Hermann Vaske on töötanud nii dokumentaal- kui telefilmidega, samuti on ta pikka aega olnud seotud reklaamide tootmisega. Tema paljudes filmides on üles astunud näiteks Dennis Hopper, Harvey Keitel, Sir Peter Ustinov ja John Cleese – kõik nad saavad sõna ka Vaske uues dokumentaalfilmis.

„Miks me tahame luua?“ esilinastus Veneetsia filmifestivalil „Venice Days“ programmis.