fbpx
28.01.2021 | 19.00

LÜKKUB EDASI! Lavastus “METSIK KAART. Ära jäta mind meelde”

Niguliste muuseum
empty-image
28.01.2021 | 19.00

LÜKKUB EDASI! Lavastus “METSIK KAART. Ära jäta mind meelde”

Niguliste muuseum
Teemaüritus
Lavastus “METSIK KAART” on kummardus koroonakriisi-järgsele uuele, elujaatavale ajastule. Lavastus otsib ja avab uue ajajärgu juba tuntud ja alles tärkavaid seisundeid.
ENE JÄRVIS / EVA KOLDITS / LAINE MÄGI / MIRTEL POHLA / GERT RAUDSEP / IVO REINOK / LIISA SAAREMÄEL / SIMEONI SUNDJA
lavastaja JAN TEEVET / kunstnik KAIRI MÄNDLA / dramaturg MARION JÕEPERA
kehadramaturg HENRI HÜTT / helilooja HENDRIK KALJUJÄRV / valguskunstnik OLIVER KULPSOO / videokunstnik MARIA ELISAVETA ROOSALU / ehtekunstnik TAAVI TEEVET
Lavastus uurib seisundeid, kus inimene haaratakse piiritusse olemasolemisse; hetkedesse, kus me tunneme end eredalt ja täieliselt elus. See „Nüüd hakkan päriselt elama!” tunne võib võrdväärselt alguse saada hõrgust peost, vestlusest elukirgedes tantsiva kaaslasega kui ka lähedasest kokkupuutest ohu või surmaga. „METSIK KAART” teeb kummarduse kõikidele neile hingetõmmetele, kus inimene korraga mõistab, kuidas ta peab oma elu elama; hetkedele, kus surmahirmust saab elutung ja kõhklevast meelest jahtumatu jaatus.
Taoline totaalne selgus kestab harva aga iseeneslikult lõputult. Mõne aja möödudes hakkab inimene taaskord oma harjumuste vannis kümblema ning elamist vaikselt ent järjekindlalt edasi lükkama. Kas meie eesmärgiks on kõige hinnaga seda jahtumist vältida või on ainult hüperhetkes elamine inimese jaoks tegelikult võimatu? See on lugu, mis otsib vastuseid polüfoonilisest elutajust ja sõnatutest hüvastijättudest. 
“METSIK KAART. Ära jäta mind meelde” on lugu nendest ja neile, kes satuvad silmitsi iseendaga ja ei karda lennata.

NB! Palume muuseumi külastades kanda maski.