Tagasi kalendrisse

LOSSIMUUSIKA. ERSO solistid Kadriorus

LOSSIMUUSIKA. ERSO solistid Kadriorus

Aeg: 08.04.18  17:00–18:15
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 / 8 €

Danae Taamal – viiul
Kristjan Kungla – fagott
Mihkel Poll – klaver

Kava:
Edward Elgar (1857-1934)
Romanss fagotile ja klaverile op 62

Ermanno Wolf-Ferrari (1876-1948)
Süit-kontsertiino F-duur op 16
Notturno. Andante un poco mosso
Strimpellata. Presto
Canzone. Andante Cantabile
Andante con moto

César Franck (1822-1890)
Sonaat viiulile ja klaverile A-duur
Allegretto ben moderato
Allegro
Ben moderato: Recitativo-Fantasia
Allegretto poco mosso

Kontsert toimub koostöös ERSOga

Danae Taamal alustas viiuliõpinguid 1993. aastal Nõmme Muusikakoolis Peep Tõldsepa klassis ja jätkas aastatel 1997–2005 Tallinna Muusikakeskkoolis Niina Murdvee juhendamisel. Ta on lõpetanud EMTA bakalaureuseõppe (2010, cum laude) prof. Mari Tampere klassis ja Londoni Guildhall School of Music and Drama magistriõppe (2013, MA in Music Performance) prof. Krzysztof Smietana juhendamisel ning täiendanud end prof. Alexander Fischeri, Marianne Boettcheri, Juri Volgini, Larissa Kondratjeva, Michael Gaisleri, Viktor Kravtšenko ja Ulrike Danhofferi meistriklassides.

Danae Taamal on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel: esikoht IV Eesti noorte keelpillimängijate konkursil (2001), diplom II ESTA noorte keelpillimängijate konkursil (2005), II koht ja eripreemia Paganini kapriisi esituse eest Pärnu viiuldajate konkursil (2008), žürii eripreemia IV rahvusvahelisel Heino Elleri nimelisel viiuldajate konkursil (2009), Yamaha konkursi stipendium (2010). Ta on osalenud mitmete orkestrite töös Eestis ja välismaal, sh Pärnu Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Orchestra Musica Romantica, Orion Symphony Orchestra, ALEPH Chamber Orchestra, GSMD Symphony Orchestra, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Nargenfestivali orkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, EMTA sümfooniaorkester (viimases ka kontsertmeistrina). Aastatel 2012–2013 osales ta Guildhalli-kooli ja London Symphony Orchestra koostööprojektides Valeri Gergijevi ning LSO liikmete juhendamisel. Ta on esinenud solistina TMKK ja EMTA sümfooniaorkestri ees ning andnud mitmeid soolo- ja kammerkontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Inglismaal, Saksamaal, Šveitsis, Brasiilias ja Singapuris.

Kristjan Kungla lõpetas 1992 Tallinna Muusikakeskkooli (Ilmar Aasmetsa klass), õppis 1992–95 ja 2010–15 EMTAs fagoti erialal (Andres Lepnurme ja Peeter Sarapuu klass) ning 1998–2000 Tallinna Pedagoogikaülikoolis helirežii erialal. Mänginud 1992–93 puhkpilliorkestris Tallinn ja 1993–2007 Estonia teatri orkestris. Olnud 2000–11 ühtlasi Saksamaal rahvusvahelise orkestri Philharmonie der Nationen fagotirühma kontsertmeister ja kuulunud orkestri puhkpillikvintetti. Mängib 2013. aastast Politsei- ja Piirivalveameti puhkpilliorkestris ja on 2014. aastast ühtlasi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri fagotirühma abikontsertmeister. Mänginud projektipõhiselt Tallinna Kammerorkestris, Pärnu Linnaorkestris, Põhjamaade Sümfooniaorkestris, Klaaspärlimäng Sinfoniettas, Rahvusooper Estonia puhkpillikvintetis, ansamblites Hortus Musicus ja NYYD Ensemble jmt kollektiivis.

Mihkel Poll alustas klaveriõpinguid 6-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks prof. Ivari Ilja ja Maigi Pakri. Õpingud jätkusid professor Ivari Ilja juhendamisel EMTAs. Magistrikraadi on ta omandanud Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof. Ronan O’Hora klaveriklassis. Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof. Ivari Ilja juures.

Mihkel Poll on pälvinud auhinnalisi kohti paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel: Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Wigmore Recital Prize, millega kaasnes debüütkontsert maailmakuulsas Wigmore Hallis (2011), finalist mainekal YCAT auditonsil (2011), I preemia Ferroli rahvusvahelisel pianistide konkursil Hispaanias (2006), I preemia ja Tubina eripreemia Esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil (2006), I preemia ning orkestri eripreemia Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Monzas Itaalias (2004), peapreemia ja 4 eripreemiat vabariiklikul interpreetide konkursil „Con brio“ (2004), II preemia üleriigilisel pianistide konkursil Tallinnas (2002), II preemia rahvusvahelisel J. Vitolsi nim. pianistide konkursil Riias (2002), I preemia üleriigilisel noorte pianistide konkursil Tartus (2001 ja 1998), rahvusvahelisel F. Chopini nimelisel noorte pianistide konkursil Narvas II preemia (2001) ja III preemia (1999), I preemia ning eripreemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Volhovis Venemaal (2000) ning II preemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Usti nad Labemis Tšehhis (1999). Lisaks on Mihkel Poll olnud 2010. aastal Londoni Hattori Foundationi stipendiaat ning esindanud 2002. aastal Eestit noorte muusikute Eurovisioonil Berliinis.

Mihkel Poll on esinenud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Venemaal, Saksamaal, Belgias, Suudbritannias, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Kreekas ja USA-s. Ta on astunud üles koos ERSO, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, EMTA Sümfooniaorkestri, Läti Rahvussümfoonikute, Magdeburgi Philharmoonikute, Norrbotteni Kammerorkestri, Sinfonia of Birminghami, Birmingham Schools’ Symphony Orchestra, Norwichi Filharmooniaorkestri, Lincolni Sümfooniaorkestri ja Sarasota Orkestri solistina. On teinud koostööd dirigentidega Neeme Järvi, Eri Klas, Paul Mägi, Anu Tali, Olari Elts, Mihhail Gerts, Mikk Murdvee, Jüri Alperten, Toomas Vavilov, Toomas Kapten, Normunds Vaičis, Maria Bisanti, Micheal Seal, Richard Laing, Matt Andrews jt.

Hooajal 2012/2013 oli Mihkel Poll ERSO resideeruvaks artistiks, esitades eesti heliloojate klaverikontserte maestrote Neeme Järvi ja Olari Eltsi juhatusel. Mihkel Polli repertuaar on žanriliselt ja ajastuliselt väga lai, hõlmates nii suurvorme kui miniatuure ning meistriteoseid Bachist Ligetini. Ühtlasi mängib ta palju kammermuusikat koos eesti väljapaistvaimate lauljate ja instrumentalistidega, sh oma õe, viiuldaja Mari Polliga.

Mihkel Pollil on ilmunud kaks sooloplaati: CD „20. sajandi klaverimuusika“ (Ondine, 2009) Maurice Raveli, Dmitri Šostakovitši, Aleksandr Mossolovi, György Ligeti ja Helena Tulve muusikaga ning CD „Enescu, Bartók, Tüür, Kõrvits“ (DUX, 2015) George Enescu, Béla Bartóki, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa loominguga. CD „Enescu, Bartók, Tüür, Kõrvits“ pälvis 2016. aasta jaanuaris Aasta Klassikaalbumi tiitli Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt korraldatud Eesti muusikaauhindade galal. Mihkel Pollile on omistatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004) ja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2003).

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Täispilet 12 € / sooduspilet 8 € / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu.
Korraldajad: Loovüksus MTÜ

Toetajad:
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling