Tagasi kalendrisse

LOSSIMUUSIKA. Michael Borgstede

LOSSIMUUSIKA. Michael Borgstede

Aeg: 22.04.18  17:00–18:15
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 / 8 €

Michael Borgstede – klavessiin (Saksamaa)

Kavas L. Couperin, F. Couperin, Aziza Sadikova, Haydn, J.S. Bach

Michael Borgstedet peetakse üheks vaimustavamaks oma põlvkonna klahvpillivirtuoosiks, kes esineb nii orelil, haamerklaveril kui klavessiinil. Oma kontsertidel püüab ta edasi anda kontraste ja draamat, retoorikat ja afekte – ideaale, mis kandusid barokist klassitsismini välja. Michael Borgstede kaks tosinat plaadistust on saanud kriitikutelt palju kiidusõnu – 11 CD-st koosneva Couperini koguteoste salvestis pälvis maineka Gramophone’i väljaandjate auhinna ning nelja CD-ga Händeli süitide kogumik mitmete maade muusikaajakirjade ülivõrdelisi arvustusi. Borgstede õpetab Kölni Muusikaülikoolis ja annab kontserte solistina ning ansamblistina kogu Euroopas.

Kontserdil kõlab läbilõige klavessiinimuusika mitmetest perioodidest, alates L. Couperinist, F. Couperinist ja J. S. Bachist kuni J. Haydni ja A. Sadikovani.

Koostöös festivaliga Klavessiinipäevad

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat 18.–20. sajandist ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Täispilet 12 € / sooduspilet 8 € / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu.
Korraldajad: Loovüksus MTÜ

Toetajad:
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Goethe Instituut