Tagasi kalendrisse

Muuseumiöö „Öös on mustreid“

Muuseumiöö „Öös on mustreid“

Aeg: 18.05.19  18:00–23:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid, Kumu hariduskeskus
Hind: tasuta

Muuseumiööl, laupäeval, 18. mail kell 18.00–23.00* on Kumu kunstimuuseumis külastajatele tasuta avatud Eesti kunsti püsiekspositsioon ning näitused „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ ja „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“.

Muuseumiöö 2019 teema on „Öös on mustreid“, mis kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas ja looduses ning küsima, milliste mustrite osad me ise oleme.

Suur saal
Kumu teisel korrusel asuvas suures saalis on avatud näitus „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“. Gordon Matta-Clark (1943–1978) oli USA kontseptuaalne kunstnik, kes muutis fundamentaalselt arusaama arhitektuurist. Tema kohaspetsiifilised teosed paljastasid kaose ja anarhia linnaruumi näilise korrastatuse taga. Anu Vahtra projekt Kumu hoovis on inspireeritud Matta-Clarki tegevusest.

3. korrus
Kumu kunstimuuseumi Eesti kunsti püsiekspositsioon jaguneb kaheks. Kolmanda korruse näitusel „Varamu“ on huvilistel võimalus nautida Eesti kunsti klassikat 18. sajandist kuni Teise maailmasõja lõpuni. Näitus tutvustab Eesti kunstiloo tähtsamaid autoreid, nagu Johann Köler, Kristjan Raud, Konrad Mägi, Ants Laikmaa ja Nikolai Triik.

4. korrus
Kumu kunstimuuseumi neljandal korrusel on publikule avatud püsiekspositsioon „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“. Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised Teise maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga.

Püsiekspositsiooni lõpus asuvas projektiruumis saab tutvuda näitusega „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“. Nõukogude ajal põlu all olles leidsid Elo ja Friedebert Tuglas pelgupaiga koduaias – kibe aiatöö leevendas elukibedust. Fotokunstnik Tanja Muravskaja otsib Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse aias Tuglaste pilku ning aiapao tänapäevast tähendust.

Ajakava
18.00–22.00 Liikumise muster – iseseisev orienteerumismäng Kumu sisehoovis
18.30–22.00 Mustrimäng – Kumu hariduskeskuses saavad huvilised osaleda loomingulistes töötubades
18.30–22.15 Kumu kunstipärlid – Kumu töötajad ja Kumu noorteklubi liikmed tutvustavad muuseumiööl mustrilisi teoseid. Täistundidel toimuvad eestikeelsed teosetutvustused ja pooltundidel venekeelsed. Õhtu jooksul toimub ka kaks ingliskeelset ringkäiku.
Eesti keeles: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00
Vene keeles: 18.30, 19.30, 20.30, 21.30
Inglise keeles: 19.45, 21.15

Muuseumiööl on suletud näitused „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“ 3. korruse B-tiivas, „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ 4. korruse B-tiivas ja „Tommy Cash ja Rick Owens“ 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis.

Kumu Reval Café on samuti avatud hilisõhtuni ning muuseumiöö puhul ootab külastajaid ka eripakkumine.

Kumu muuseumipood on avatud kuni kell 21.00.

*Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kell 22.30. Autodega Kumu külastajad saavad sõiduki tasuta parkida Valgel tänaval asuvasse Kumu parklasse.

Mustrijaht Muuseumiööl
Eesti Kunstimuuseum ühendab Tallinnas viit omanäolist muuseumit, mis asuvad keskaegse miljööga vanalinnas ja kauni Kadrioru pargi vahetus läheduses.
Mustrijahti mängides leiad need kõik üles umbes 8530 sammuga ja saad teada, kui erimustriline kunst võib olla!

Juhised:
Võta muuseumipäeval või -ööl muuseumi kassast mustrijahi kaart.
Külasta vabalt valitud järjekorras kõiki Eesti Kunstimuuseumi filiaale ja kogu kokku viis templit!
Selleks otsi iga muuseumi püsiekspositsioonist üles teos, mille mustridetaili kaardil näed ja vasta küsimusele.
Vaata muuseumides ringi ja avasta, mis laadi kunsti seal näidatakse.
Külasta kõiki Eesti Kunstimuuseumi filiaale ja küsi templid iga muuseumi kassast.
Viimases filiaalis täida tembeldatud kaart oma andmetega ja osale loosimises.
Kõikide osalejate vahel loositakse 21. mail 2019 välja kolm Eesti Kunstimuuseumi aastapiletit.