Tagasi kalendrisse

Perehommik: „Ahi – maja süda“

Perehommik: „Ahi – maja süda“

Aeg: 07.12.19  12:00–13:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Jõuluprogramm „Ahi – maja süda“

Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon

Mitmes Kadrioru lossi ruumis on erinevate mustritega kahhelahjud ja kaunid marmorist kaminad, milles tuld enam ei tehta. Ahjud on muuseumis kunstiteosed, mille igal kahlil on ainulaadne koobaltsinise värviga maalitud pilt, killuke imelisest sinivalgest maailmast. Muuseumitunnis räägitakse, millest ahjud on ehitatud, mis on ahjukahhel ja kuidas on ahjudele pildid sündinud. Muuseumitunni lõpus saavad lastest kahlimaalijad ja grupitööna sünnib suur ahi-kunstiteos.

Märksõnad: lossi ajalugu, maalingutega kahlid, mustrid ja motiivid, materjalid

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.