Tagasi kalendrisse

Raamatu „Nikolai Triik” esitlus

Raamatu „Nikolai Triik”  esitlus

Aeg: 03.12.14  18:00–19:00
Asukoht: muu

Esitlus toimub aatriumis.

Kumu kunstimuuseumis esitletakse raamatut 20. sajandi esimese poole eesti kunsti ühe mõjukaima ning mitmeplaanilisema isiksuse Nikolai Triigi loomingust.

Mahukas teos on koos 2014. aasta suvel toimunud näitusega „Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud” hommage ühele tuntumale ja huvitavamale eesti kunstnikule. Kumu kunstimuuseumi kuraatori Liis Pählapuu käsitlus ning teose 200 reproduktsiooni annavad kunstniku loomingust ulatusliku ülevaate.

Peterburis Stieglitzi kunstikoolis alustanud ning end Põhjamaades, Pariisis ja Berliinis täiendanud Triik tuli eesti kunsti Noor-Eesti ideaalide ajal. Ta oli rühmitusega seotud kultuuriinimeste mõttekaaslane, tema graafilised teosed kujundasid olulisel määral liikumise väljaannete visuaalset identiteeti. Triik arendas välja oma isikupärase maalilaadi, milles põimus vene koolist lähtuv joonistusoskus, teadlikkus sajandialguse vormiuuendusest ning omanäoline põhjamaiste loodusmaastike tõlgendus. Triik on üks andekamaid ning omanäolisemaid portretiste eesti kunstiajaloos.

Pärast mitmekümne aasta pikkust pausi Triigi loomingu põhjalikumal esitlemisel on see väärikas tunnustus klassikule panuse eest Eesti kultuuri- ja kunstiajalukku.

Liis Pählapuu. Nikolai Triik. Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 2014. 295 lk
Väljaanne on eesti- ja ingliskeelne, sisaldab biograafiat.
Kujundaja: Angelika Schneider
Väljaandmist toetas Eesti Kultuurikapital

Lisainfo:
Liis Pählapuu
Kumu kunstimuuseumi kuraator-projektijuht
liis.pahlapuu@ekm.ee; 5388 1439