30.05.2020 | 12.00

Suur maalilaupäev

Kadrioru kunstimuuseum
Tasuta
empty-image
30.05.2020 | 12.00

Suur maalilaupäev

Kadrioru kunstimuuseum
Tasuta
Pereüritus
Publikuprogramm

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatav „Suur maalilaupäev” on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval. Osalema on oodatud kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. 2020. aastal toimub üritus 30. mail.

Kunstimuuseumi roll on kunsti säilitada, uurida ja tutvustada ning seda viimast kõige laiemas mõttes. Just sellepärast, et kõik saaksid kunstist ja kunsti tegemisest rõõmu tunda, seda üritust igal aastal korraldamegi.


2020. aastal täitub 20 aastat Kadrioru kunstimuuseumi asutamisest ja kauni lilleaia taastamisest. Nii on ka „Suure maalilaupäeva” seekordseks teemaks valitud lilled – lilled kunstis ja looduses.

Sel aastal ei saa me kahjuks koguneda üheskoos maalima, kuulama ekskursioone ning osalema meistriklassides kohapeal – kuid Kadrioru kunstimuuseum toob „Suure maalilaupäeva” kõigile huvilistele koju kätte!

Põnevaid loenguid saab jälgida Kadrioru kunstimuuseumi Facebooki lehel või muuseumi kodulehel.

Kava:

Kell 12 – Töötuba: kuidas koduses köögikapis leiduvate värvidega kunsti teha.
Juhendab Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Laura Berta Vahtra

Kell 13 – Oma suurejoonelisi lillemaale ja maalimistehnikat tutvustab kunstnik Kamille Saabre

Kell 14 – Lillemaal: traditsioon ja tänapäev.
Hollandi lillebukettide maalide traditsioonist ja selle juurtest kõneleb kunstiteadlane Greta Koppel

Kell 15 – Peeter I aegsed aiad.
Peeter I aegsest pargikunstist jutustab kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova (vene keeles, eestikeelsete subtiitritega)

Kell 16 – Kadrioru jaapani aia lilledest ja pargi arhitektuurist kõneleb Kadrioru Pargi direktor Ain Järve

Kell 17 – Kevadlilled Tallinna Botaanikaaias.
Lillede hingeelu avab botaanik Urmas Laansoo

Kõik videod on järelvaadatavad.

Kutsume kõiki üles lilli maalima ja joonistama – oma koduaias, aknalaual, pargis või mujal. Oma vahenditega ja 2+2 reeglit järgides võib ka Kadriorgu maalima tulla. Osalema ootame nii professionaale kui ka harrastusmaalijaid, samuti kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kes kunsti tegemisest rõõmu tunnevad.

Kutsume kõiki oma tegemisi kajastama ka sotsiaalmeedias, kasutades teemaviidet #suurmaalilaupäev.

Valminud teoseid pildistage ja jagage meiega virtuaalgaleriis ürituse Facebooki lehel või saatke e-postiga aadressil (fotode suurus kuni 5 MB). Pilte ootame kuni 23. juunini.

Valige pildigaleriist oma lemmik, sest enim hääli saanud töödele jagame auhindu: peaauhinnaks on eriekskursioon teistele külastajatele suletud Kadrioru kunstimuuseumis kuni 10-liikmelisele grupile, 2.–3. kohale tasuta Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi aastapääse. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja väärt trükiseid, milleks on Kadrioru kunstimuuseumi muuseumijuhid, Kadrioru pargi juhid ning Kadrioru rooside kataloogid.

Võitjad kuulutame välja 1. juulil.

Kutsume kõiki vabas õhus joonistama ja maalima!

Kontakt

„Suure maalilaupäeva” partnerid: Akzo Nobel, Kadrioru Park

Ole kursis meie suvesündmustega!

Liitu uudiskirjaga siin!