fbpx

Otsing

Töötuba: Kuld, puhas kuld! 20.12.2023 | 17.00

Ackermanni digitund
Hind
40 €

Töötuba: Kuld, puhas kuld!

Töötuba toimub  20.12 kell 17.00‒19.30
Juhendaja on skulptor ja konservaator Maria Väinsar

Jõuluajal leidub meie ümber ning kodudes kaunist kulda ja karda. Mis oleks, kui ise miskit ära kuldaks! Näiteks jõuluehte või prossi lähedasele kingiks.

Kuldamise töötoas õpib osaleja traditsioonilist kuldamist õlikuldamise tehnika kaudu. Anname ülevaate erinevatest kuldamistehnikatest, kullatava pinna ettevalmistamisest ja pinnakatmise viisidest. Seejärel räägitakse ajaloost: erinevatest kuldamistehnikatest, kuldamise ajaloost; vaadatakse Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis olevaid kullatud objekte. Töötoas teostatakse ettevalmistatud pinnale kullalehega kuldamist. Soovi korral saab osaleja kaasa võtta kullatava eseme, mille maksimum mõõtmed on 6 × 6 × 6 cm (näiteks jõuluehe, pross, ripats vms). Ese kullatakse 22-karaadise kullalehega.

Töötoas osalemine ei nõua eelnevaid teadmisi kuldamisest.

Juhendaja on skulptor ja konservaator Maria Väinsar. Ta on kuldamise ja kullatud objektide konserveerimisega tegelenud üle kümne aasta, töötab õppejõuna Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas ning on vabakutseline konservaator.