Veebitund „Identiteedisahtlid“
Tunni eesmärk on tutvuda Eesti aladel sündinud mitmerahvuselise taustaga kunstiga, luues ise seoseid ning kasutades loovat mõtlemist.
Kumu kunstimuuseumi uus püsinäitus „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ heidab värske pilgu Eesti aladel sündinud kunstile valgustusajast kuni Teise maailmasõjani. Muuseumitunnis otsivad õpilased ise kunstiteostega sobivaid märksõnu ja kategooriaid, kuhu kunstiteosed sobituda võiksid. Tunnijuht avab teoste ja kunstnike tausta ning selgitab teoste rolli Eesti kultuuri ajaloos ja kunstnike identiteedi kujunemisel.
Tuntud lemmikute, nagu Johann Köler, Konrad Mägi ja Eduard Wiiralt, kõrval uuritakse ka üldsusele vähem tuntud autoreid ning teemasid, et tutvuda kohaliku visuaalkultuuriga võimalikult laialt. Näiteks tuleb tunnis juttu ka kunstihariduse ajaloost ja tarbegraafikast. Vaatluse all on ka ajastule omased ühiskondlikud hoiakud ja muutused.
Märksõnad: kunstiteose kontekst, kunstiteose tõlgendamine, kunst ja ühiskond, eesti kultuurilugu, kunst ja identiteet, mitmekultuuriline ajalugu, visuaalkultuur
Tunni läbimisel õpilane:
- tutvub Eesti aladel valgustusajast kuni Teise maailmasõjani sündinud kunstiga;
- teadvustab kultuurilist mitmekesisust Eesti kultuuriloos;
- uurib ja võrdleb kunstiteoseid ning märkab kunstiteoste detaile;
- rühmitab kunstiteoseid, kasutades loova mõtlemise ja probleemilahenduse oskusi;
- esitleb enda valikuid ja põhjendab neid kunsti oskussõnavara abil ning kuulab teiste mõtteid.
Veebitund kestab 60 min.
Veebitund toimub ettetellimisel.
Tundi saab tellida eesti keeles.