fbpx

Otsing

Veebitund „Sammud identiteedimaastikel“ Püsinäitusel

Kumu kunstimuuseum
Hind
65 €

Hind ühele klassile 65 eurot.

Peet Aren. Kirikuteel. 1917. Eesti Kunstimuuseum
Peet Aren. Kirikuteel. 1917. Eesti Kunstimuuseum
II kooliaste
Muuseumitund
Veebitund

Veebitund „Sammud identiteedimaastikel“

Tunni eesmärk on tutvuda Eesti kunstnike ja kunstiteostega ning märgata, milliste takistustega on kunstnikud ajaloos silmitsi seisnud ja milliste pingutuste abil on kunstnikud ette tulnud takistused ületanud.

Veebitunnis „Kunst mänguradadel“ läbitakse koos tunnijuhiga mänguline teekond Kumu kunstimuuseumi püsinäitusel „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ tuntud lauamängu „Tsirkus“ eeskujul. Tsirkuseakrobaatide ja trikitavate loomade asemel on mängulaual aga hoopis Eesti aladel sündinud kunst valgustusajast kuni Teine maailmasõjani.

Tuntud kunstnike, nagu Johann Köler, Konrad Mägi ja Eduard Wiiralt, kõrval uuritakse ka vähem tuntud autoreid ning uusi teemasid. Piilutakse kunstihariduse ajalukku ja saadakse ülevaade tarbegraafikast. Teoseid uurides ja kunstnike elulugudega tutvudes saavad mängijad kunstnike eeskujul lennukate mõtete ja eesrindlike sammude abil mängulaual kiiresti edasi liikuda, aga mõnikord tuleb kunstnike eeskujul ka aeg maha võtta ning kord vahele jätta. Mängu juhib muuseumi haridustöötaja, kes avab mänguruutude all olevate teoste tausta, jutustab lugusid ja esitab mängijatele väljakutseid. Kuna mõni kunstiteos on mänguväljal liikuma hakanud, siis proovitakse tunnis ka ise lihtsa liikuva joonistuse loomist.

Märksõnad: Eesti alade kunstnikud, kunst ja ühiskond, eesti kultuurilugu, kunst ja identiteet, visuaalkultuur, maal, tarbegraafika, kunstihariduse ajalugu

Tunni läbimisel õpilane:

  • tutvub Eesti kunstnikega mängulises õhkkonnas;
  • uurib ja võrdleb kunstiteoseid ning kunstiteoste detaile;
  • tõlgendab kunstiteoseid oma vaatenurgast, avaldab ja põhjendab arvamust ning kuulab teiste mõtteid;
  • tegutseb eri virtuaalsetes keskkondades;
  • loob digitaalse liikuva kavandi oma idee väljendamiseks.

Veebitund kestab 60 min.
Veebitund toimub ettetellimisel.
Tundi saab tellida eesti keeles.

Tellimise tingimused