Tagasi kalendrisse

Vestlus „Tommy Cashi maailm“ Siim Nestori ja Johannes Lõhmusega

Vestlus „Tommy Cashi maailm“ Siim Nestori ja Johannes Lõhmusega

Aeg: 14.09.19  16:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Laupäeval, 14. septembril kell 16.00 toimub Kumu kunstimuuseumis näituse „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ finissage. Vestlusel „Tommy Cashi maailm“ osalevad Siim Nestor ja Johannes Lõhmus.

Millega on laetud Eesti räppstaari Tommy Cashi maailm? Visuaalse materjaliga illustreeritud vestlust Tommy Cashi sisulistest mõjutajatest, kultuurilistest kokkupõrgetest ja väljendusvahenditest muusikavideotes ning pildikeeles viivad läbi muusikaajakirjanik Siim Nestor ja filmiteoreetik Johannes Lõhmus.

Vestlusel uuritakse, kuidas on Tommy Cash artisti ja muusikuna arenenud – alustades esinemistega räpile omases miljöös, nagu romulad ja Lasnamäe paneelmajade ümbrus, ning jõudes välja sinna, kus ta ise oma visuaalset identiteeti loob ja kontrollib. Millise arengu on ta läbi teinud oma muusikavideote ja Instagrami peategelasena, milliseid detaile ja mustreid ta üha rohkem kuulsust koguva Tommy Cashi nimelise brändi tugevdamiseks kasutab ning kuidas resoneerub see muusikamaailmas toimuvaga.

Muusikamaailmast kunsti liikunud Tommy Cashi ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus, mitmevärviliselt teostatud pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud oma valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi, mis avaldub lisaks rõivastele ka mööblidisainis ja aksessuaarides. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.

Vaade näituselt. Foto: Kertin Vasser