UNICEFi “Sinilinnu” aastapreemia

ÜRO Lastefond püüab igal aastal välja selgitada need inimesed ja organisatsioonid, kes aasta jooksul on oma tegevusega olnud lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd.

„Sinilind” ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Aastapreemia kandidaate võivad esitada maakonnad, linnad, mittetulundusühingud, eraisikud ja ettevõtted.

2006. aasta laureaate oli kokku 17, nende seas Eesti Kunstimuuseum.

Aastapreemiate piduliku üleandmise tseremoonia ja laureaatide pidulik vastuvõtt toimub traditsiooniliselt igal aastal novembrikuus Toompea lossi Valges saalis. Tseremoonial osaleb Riigikogu esimees ja Sinilinnu aastapreemiad annab üle ÜRO Lastefond UNICEF Eesti Rahvuskomitee president, osalema on kutsutud ka kandidaatide esitajad.

Sinilinnu aastapreemia laureaadid on kantud UNICEFi auraamatusse. )

Allikas: UNICEF Eesti