EKMi uudised: 3. – 10. november: Düsseldorfi näitus avatud viimast nädalat!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 03.11.15
Kumu
Näitus “Natuuri rikkus. Eluläheduse idee ja Düsseldorfi koolkond” avatud viimast nädalat!
Düsseldorfi Kunstiakadeemias õppinud ja töötanud mõjukate Eesti kunstnike (Eduard von Gebhardti, Eugen Dückeri, Oskar Hoffmanni, Paul Raua jt) loomingust kõnelev näitus on avatud veel kuni 8. novembrini. Laupäeval kell 16.00 räägib näitusel aga kultuuriteoreetik ja kunstnik Tanel Rander teadmiste geopoliitikast, representatsioonimudelitest ja koolitatud tajumise viisist. Lisaks analüüsib kunstnik maastiku kujutamise kui kindlale teoreetilisele põhjale toetuva vaateviisi seost klassi, rassi, soo ja teiste märksõnadega. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Oskar Hoffmann. Ajalehte lugev mees. 1902. Eesti Kunstimuuseum

Avatakse näitus “Jumalate jälgedes. Jaapani kunstniku Torii Rei maalid”
Alates reedest võib Adamson-Ericu muuseumis näha Jaapani klassikalisi maalitehnikaid kasutava kunstniku Torii Rei (1952) teoseid, mis käsitlevad Jaapani rikkalikku mütoloogilist pärandit. Selle loodususundiline tagapõhi võimaldab leida mitmeid sarnasusi budismieelse Jaapani ja Eesti kaugema mineviku vahel. Väljapanekuga kaasneb rikkalikult illustreeritud kataloog. Torii Reiga saab kohtuda ning näitusel ringi vaadata reedel, 6. novembril kell 16.00. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Algab kunstikonkurss “Minu Eesti”
Kadrioru kunstimuuseum kuulutab seoses näitusega „Peterburi ja Dresdeni vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“ välja konkursi Põhja-Eesti koolide 4.-12. klassile. Ootatud on   joonistused, maalid, fotod või videoid, mille puhul on lähtutud tähendusest lapsele, tema perele või kogukonnale tervikuna. Võitjad kuulutatakse välja 24. novembril, võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel“. Tööd tuleb saata kuni 18. novembrini 2015 e-posti aadressile kadriorg.kunstikonkurss@ekm.ee
Loe edasi…

Kolmapäev, 04.11. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Mikkeli muuseumi uuel näitusel “Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile” toimub ringkäik kuraatorite Tiina-Mall Kreemi ja Anu Allikveega, mille teemaks on Johann Caspar Lavater ning füsiognoomika ja kolbamõõtmine. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 04.11. kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal: Fassbinder – armastada tingimusteta
Uue Saksa Kino filmirežissööri Rainer Werner Fassbinder oli  enfant terrible ja töönarkomann, kes 13 aastaga jõudis teha üle 40 täispika filmi. Nende hulgas  filmiklassikad nagu “Hirm sööb hinge seest” (1974) ja sari “Berlin, Aleksanderplatz” (1980). Seniavaldamata kaadrid ja intervjuud püüavad seda provokatiivset geeniust vaatajale lähemale tuua. Filmi juhatab sisse filmirežissöör Jaak Kilmi.
Tasuta
Loe edasi…
Kadrioru Kunstimuuseum
Laupäev, 07.11. kell 15.00
Kõnelused kunstist: Maarja Kangro
Kadrioru kunstimuuseumi loominguliste kohtumiste sarjas jagavad erinevate eluvaldkondade esindajad muljeid ja mälestusi meeldejäävamatest kunsti- ja muuseumikogemustest ning kõnelevad kunstipärandi rollist oma elus ja elukutses. Külas on kirjanik Maarja Kangro. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 08.11. kell 12.00
Kumu perehommik Täpiga
Kumu sari 4–7-aastastele lastele ootab pühapäeval Kadriorgu!
Me teame sellist kunstnikku-rändajat nagu Ants Laikmaa. Mis viib rändaja oma rännuteel üha kaugemale? Milliseid lugusid kogub ta oma lõuendile? Ka meie suundume väikesele rännakule. Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Kadrioru Kunstimuuseum
Pühapäev, 08.11. kell 17.00
Lossimuusika
Pühapäevasel Lossimuusikal esinevad Alexandra Nomidou klaveril (Kreeka/Prantsusmaa), Arvo Leibur viiulil ja Aare Tammesalu tšellol. Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
Loe edasi…

Eesti Kunstimuuseumi raamatud ning reprod uuenenud e-poest
Eesti Kunstimuuseumi e-poes saab osta laia valikut raamatuid ning tellida reprosid. Raamatute valik on pidevalt täienev. Paki võib tellida postiautomaati, kulleriga koju või tulla ise Kumu poodi järgi. E-poe valikuga saab lähemalt tutvuda siin.
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia
See kiri on saadetud aadressile [:CSI_EMAIL:]