EKMi uudised: 10. – 17. november: Adamson-Ericu muuseumis avatud Torii Rei näitus!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 10.11.15

Näitus “Jumalate jälgedes. Jaapani kunstniku Torii Rei maalid” avatud!
Näitus esitleb silmapaistva Jaapani nihonga kunstniku Torii Rei (1952) loomingut. Jaapani klassikalisi maalitehnikaid meisterlikult kasutava kunstniku hõrgu esteetikaga tööd keskenduvad Jaapani iidse omakultuuri, mütoloogia ja aastatuhandeid kestnud traditsioonide uurimisele ja kajastamisele. Lisaks näitusele on muuseumis võimalik vaadata filme Ise pühamu taasehitamise tseremooniatest ja rituaalidest ning kunstnik Torii Rei loomingust. Väljapanekuga kaasneb rikkalikult illustreeritud kataloog, muuseumitunnid koolidele ning mitmekülgne Jaapani kultuuri tutvustav ürituste ja töötubade sari.
Loe edasi…
Torii Rei. Uji sild. Seeriast „Pühapaigadˮ

Kolmapäev, 11.11. kell 16.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Lihtsuse leiutamine. Biidermeier ja realism
Seekordses Muuseumiaabitsas tuleb juttu saksakeelsetes riikides levinud biidermeier-stiilist, mis väärtustas koduseid, turvalisi teemasid ja perekonnaõnne, ning Prantsusmaal arenenud realismist, mis eelistas tõde ilule. Anu Allikvee loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kolmapäev, 11.11. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus: Johann Caspar Lavateri vinged sõbrad
Kõik me teame ütlust: „Ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen sulle, kes sa ise oled.“ Valgustusaegse mõtleja ning füsiognoomi Johann Caspar Lavateri sõprade hilka kuulusid näiteks J. W. von Goethe, Fr. von Schiller, I. Kant, Chr. M. Wieland. Anu Allikvee räägibki, kuidas Lavateri teooria järgi peegeldasid inimese välimuse üksikasjad ka sisemust. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 11.11. kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaali prantsuse eri: Luis Buñueli silmis
Julmus, fetišism, iha, seksuaalne frustratsioon, kitsarinnalisus, klassivõitlus, religioon, sürrealism ja kujutlusvõime jõud on põhiteemad, mis läbivad Luis Buñueli (1900–1983) linateoseid, muutes tema filmid nii heas kui halvas mõttes hukatuslikuks. Luis Buñueli  elu ja tööd tutvustavad meile teiste seas Michel Piccoli, Carole Bouquet ja Jean-Claude Carrière. Filmi juhatab sisse filmi režissöör Francois Lévy-Kuentz. Tasuta.
Loe edasi…

Neljapäev, 12.11. kell 18.00
Taavi Tulev kommenteerib näitust „Vaikus on kuldne”
Helilooja ja muusik Taavi Tulev arutleb Ilmar Laabani näitusel, kui keeruline on eksponeerida helikunsti? Miks on näitusesaali põrand kaetud liivaga? Milliste helikunstnike looming on teda ennast muusikuna mõjutanud? Osalemine muuseumipiletiga.
Seejärel saab auditooriumis kell 19.00 vaadata Priit Pääsukese ja Mart Tanieli eksperimentaalset kontsertfilmi „Impromptu”.
Loe edasi…
Kadrioru Kunstimuuseum
Pühapäev, 15.11. kell 17.00
Lossimuusika
Lossimuusika raames toimub 2015 Vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaatide galakontsert. Piletid 10/7 Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis, kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Loe edasi…

Tähtaeg 18. november!
Kunstikonkurss koolidele “Minu Eesti”
Kadrioru kunstimuuseumis toimub seoses näitusega „Peterburi ja Dresdeni vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“ konkurss Põhja-Eesti koolide 4.-12. klassile. Ootatud on   joonistused, maalid, fotod või videoid, mille puhul on lähtutud tähendusest lapsele, tema perele või kogukonnale tervikuna. Võitjad kuulutatakse välja 24. novembril, võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel“. Tööd tuleb saata kuni 18. novembrini 2015 e-posti aadressile kadriorg.kunstikonkurss@ekm.ee
Loe edasi…

Kursus algab 18.11. kell 16.30
Tulemas! Koopiamaalimise kursus
Koopiamaalimise kursus on mõeldud nii algajatele kui edasijõudnutele, ning selle käigus maalitakse koopia mõnest Eesti kunsti klassikasse kuuluvast tööst. Hind 85 € sisaldab maalimistarbeid, v.a. lõuend. Juhendaja: Malle-Reet Heidelberg.
Info ja registreerimine: piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318; 602 6134
Loe edasi…

Eesti Kunstimuuseumi raamatud ning reprod uuenenud e-poest
Eesti Kunstimuuseumi e-poes saab osta laia valikut raamatuid ning tellida reprosid. Raamatute valik on pidevalt täienev. Paki võib tellida postiautomaati, kulleriga koju või tulla ise Kumu poodi järgi. E-poe valikuga saab lähemalt tutvuda siin.