EKMi uudised: 17. – 24. november: Sünnipäevanädala puhul on paljud trükised ja meened allahindlusega -40%!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 17.11.15
Eesti Kunstimuuseumi sünnipäevanädal
17. novembril tähistab Eesti Kunstimuuseum 96. sünnipäeva. Kumus esitleti Eesti Kunstimuuseumi kullafondi kuuendat postmarki, mis esimest korda on riigisisese vääringuga. Margil on kujutatud kunstnik Karl Pärsimägi 1936. aastast pärineva õlimaali «Tütarlaps ja kuu»  reproduktsioon. Margi kujundas kunstnik Lembit Lõhmus.
Kõigis muuseumipoodides ja EKMi veebipoes on 16.-22. novembril paljud trükised ja meened -40%. Muuseumipoed on avatud K-P.

Kolmapäev, 18.11. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Kuulsad kaasaegsed: Goethe, Schiller, Morgenstern jt. Temaatiline ringkäik näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“ kuraator Kadi Polliga.
Kell 18:00 ootavad lossidaamid lapsi vanuses 5-10 meeleolukasse haridusprogrammi. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kolmapäev, 18.11. kell 16.30
Koopiamaalimise kursus
Kumu knstistuudio pakub taas võimalust maalida koopia mõnest eesti kunsti klassikasse kuuluvast teosest. Viieosalise kursuse käigus tutvutakse maali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega. Kursus toimub viiel järjestikusel kolmapäeval, hind 85 € sisaldab maalimistarbeid, v.a. lõuend. Vajalik eelregistreerimine
Loe edasi…

Neljapäev, 19.11. kell 18.00
Kunstiteadlane Triin Tulgiste tutvustab näitust “Saaga. Islandi kunsti lood”
Islandlastest kultuuritippudena võib nimetada näiteks Nobeli kirjanduspreemia laureaati Halldór Laxnessi, muusikakollektiivi Sigur Rós, maailmakuulsat muusikut ja kunstnikku Björki ning äsja kunstimaailma mõjukamate inimeste tabelis 64. kohale valitud kunstnik Ólafur Eliassoni. Näitus “Saaga” on nagu kogumik omavahel lõdvalt seotud juttudest, mis kõik räägivad meile omal kombel islandlaste elutunnetusest. Näitust tutvustab Triin Tulgiste. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Laupäev, 21.11. kell 12.00
Perehommik: Professor Katharina ja teised Kadrid
Lossidaamid ootavad külla 5–9aastasi lapsi, et veeta koos tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Seekord selgitame välja, kuidas on loss endale nime saanud, mille poolest erines lossis elav Katariina eesti rahvakalendri tähtpäeva Kadrist ja kuidas on putuka- ja lillemaal seotud professor Katharinaga? Perehommiku lõpetab lõbus kadrihane mäng. Perehommiku pilet: 4 € (1 laps ja 1 täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.
Loe edasi…
Kadrioru Kunstimuuseum
Pühapäev, 22.11. kell 17.00
Helisevad šedöövrid Kadriorus
Johann Friderich la Trobe aegsetest iluideaalidest kõneleb antiikskulptuuri „Medici Minerva“ ning helilooja kunstnikest sõpradele, Gerhard ja Karl von Kügelgenidele, pühendatud näituse „Dresdeni ja Peterburi vahel“ põhjal Tiina-Mall Kreem. Kontserdi vaheajal ja vahetult pärast seda on kõigil võimalik näitust külastada. Esinevad Heiki Mätlik, Urmas Vulp ja Toomas Nestor. Piletid 15€ / 11€ Piletilevis ja muuseumi kassas.
Loe edasi…

Tähtaeg 18. november!
Kunstikonkurss koolidele “Minu Eesti”
Kadrioru kunstimuuseumis toimub seoses näitusega „Peterburi ja Dresdeni vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“ konkurss Põhja-Eesti koolide 4.-12. klassile. Ootatud on   joonistused, maalid, fotod või videoid, mille puhul on lähtutud tähendusest lapsele, tema perele või kogukonnale tervikuna. Võitjad kuulutatakse välja 24. novembril, võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel“. Tööd tuleb saata kuni 18. novembrini 2015 e-posti aadressile kadriorg.kunstikonkurss@ekm.ee
Loe edasi…