EKMi uudised: 1. detsember – 8. detsember: Nigulapäeval Nigulistes eriprogramm ja soodustused!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 01.12.2015

Pühapäev, 06.12. kell 10.00–19.00
Nigulapäeval on Nigulistes eriprogramm
Nigulapäeval saab täielikult avatuna näha unikaalset Hermen Rode peaaltari retaablit, mis avatakse vaid kolmel päeval aastas. Kell 16 toimub Orelipooltund, kell 17-19 aga eriprogramm, kus tutvustatakse Rode altarit ning sellega seotud kaasaegseid teadusuuringuid. Muuseumipoest saab Rode altariga seotud trükiseid osta soodushinnaga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 02.12. kell 17.00
Kuulutatakse välja Adamson-Ericu stipendiumi taotlusvoor
LC Tallinn Hansa kuulutab välja Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi taotlusvooru. Lions Club Tallinn Hansa asutas kunstnik Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi 2011. aastal , et toetada kujutavat kunsti, tarbekunsti ja disaini, stipendiumi suurus on 2500 eurot. Stipendiumi statuuti saab lugeda siit. Üritusel osalemine kutsetega!

Kolmapäev, 02.12. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Näituse “Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid” kuraator Kadi Polli räägib kolmapäeval, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti on kajastatud Karl von Kügelgeni teostel. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Konkursi “Minu Eesti” võitjad selgunud
Lõppes Kügelgenide näitusega seotud laste kunstikonkurss. Võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel“, noored külastavad ka Vabariigi Presidendi Kantseleid Kadriorus ja Riigikogu hoonet.
Loe edasi…

Kolmapäev, 02.12. kell 18.00
Muusika maalides
Lõppeva muusika-aasta tähistamiseks toimub Kumus kitarrikontsert. Kell 18.00 juhib Helena Risthein ringkäiku muusikaaineliste teoste juurde, seejärel astuvad aatriumis üles kitarriõpetaja Vahur Kubja ja tema õpilased, kes esitavad maailmas enim mängitud elava kitarrihelilooja Leo Brouweri ja Rene Eespere loomingut. Muusikaaineline ringkäik näitustel algab kell 18.00  ja on muuseumipiletiga. Kontsert algab kell 18.45 Kumu aatriumis ja on tasuta.
Loe edasi…

Laupäev, 05.12. kell 15.00
Kõnelused kunstist: Indrek Treufeldt
“Inimkonna ajalugu on pendeldamine sõna-, heli ja pildikommunikatsiooni vahel.“ Laupäeval on Kadrioru kunstimuuseumi loominguliste kohtumiste sarjas külas meediaanalüütik Indrek Treufeldt, kes räägib oma eredamatest kunsti- ja muuseumielamustest. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Laupäev, 05.12. kell 15.00
Lugude jutustamise kunst: Piret Päär ja Polina Tserkassova
Näitus “Saaga. Islandi kunsti lood” keskendub ennekõike narratiivsele kunstile. Et aimu saada lugude jutustamise kunstist, on külas professionaalne jutuvestja, koolitaja ning jutukooli eestvedaja Piret Päär. Kauge saare maagiat aitavad elavdada antropoloogi ja muusiku Polina Tšerkassova jutustused ja pillilood. Tutvu ka teiste üritustega programmis “Islandi muinasjutt“. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 06.12. kell 12.00
Kumu perehommik Täpiga
Kumu ootab 4–7-aastasi lapsi peredega muuseumi! Müstilised lood, mis kangastuvad meie silme ette Islandi kunsti tutvustaval näitusel „Saaga“,  on justkui killud teisest maailmast. Mis teeb selle saare nii salapäraseks ja põnevaks? Jõulueelsel ajal püüame Täpiga aru saada, kuidas jutustavad kunstnikud lugusid.
Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 06.12. kell 17.00
Lossimuusika: Jõulukontsert
Lossimuusika Jõulukontserdil esinevad Jonathan Henderson flöödil (Austraalia), Sophie Groote vioolal (Holland) ja Anneli Tohver klaveril. Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Loe edasi…

Teisipäev, 08.12. kell 17.00
Jaapani uusaastakaartide töötuba
Adamson-Ericu muuseumis saab seoses näitusega “Jumalate jälgedes” valmistada Jaapani stiilis uusaastakaarte. Uusaastakaartide traditsiooni ning valmistamist tutvustavad Taimi Paves ja Liis Kibuspuu. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi..