EKMi uudised: 15. detsember – 22. detsember: Ryoji Ikeda näitus avatud, Kumu klubikaart soodushinnaga!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 15.12.2015
Kumu
Jaapani kaasaegse kunstniku ja helilooja Ryoji Ikeda näitus „supersümmeetria” on avatud
Ryoji Ikeda (sünd 1966) ruumiinstallatsioon „supersümmeetria“ on kunstniku käsitlus maailma füüsikalisest olemusest. Ikeda koondab oma tähelepanu heli ja valguse põhiomadustele, kasutades selleks matemaatilist täpsust ja esteetikat. „supersümmeetria” tõi Ikedale Collide@CERN 2014 Prix Ars Electronica auhinna, Ikeda on 2001. aastal saanud ka Ars Electronica Golden Nica digitaalse heliloomingu eest. 17. detsembril kell 18 tutvustab näitust kuraator Kati Ilves, osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Ryoji Ikeda. Installatsioon „supersümmeetria”. 2014–2015. Autori omand

Kumu klubikaardi soodushind 12.–20. detsembril!
Jõulueelse soodusmüügi ajal maksab Kumu klubikaart vaid 20 eurot (tavahind 30 eurot, uuendamisel 25 eurot). Klubikaart kestab kogu aasta ning kuna 2016 on Kumu juubeliaasta, saab kaardiomanik osa kogu aasta kestvast juubeliprogrammist!
Kumu klubikaarti saab osta muuseumi kassast ja muuseum e-poest. Klubikaardi pakutavate võimaluste kohta lähemalt siin.

Teisipäev, 15.12. kell 17.30
Teistmoodi teisipäev
Täiskasvanute kunstikursus “Teistmoodi teisipäev” annab võimaluse kord kuus erinevate kunstnike käe all õppida uusi tehnikaid ja loomemeetodeid. Eriliste jõulukaartide töötuba juhendab butafoor Lea Ojam. Vajalik eelregistreerimine. Osavõtutasu 12€.
Loe edasi…
Kumu
Teisipäev, 15.12. kell 17.00
Keraamikakursus: keraamiline karp
Isevalmistatud keraamiline karp, toos või laegas sobib jõuluajal kingituseks kõige lähedasematele, sest soojemat ja pidulikumat pakendit vist teist ei ole. Teos modelleeritakse lahtirullitud savilehest, erinevad templid annavad iseloomu ja ilustusi. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, ühe kursuse osalustasu 18 € / in.
Vajalik on eelregistreerimine
Loe edasi…

Kolmapäev, 16.12. kell 17.00
Loeng “Peegel Shinto usundis”
Tallinna Ülikooli jaapani keele ja –kultuuri õppejõud Margit Juurikas peab loengu peegli mitmesugustest tähendustest Jaapani kultuuris. Ühtpidi oli peegel abivahend kurjade vaimude eemale peletamiseks, teisalt võis peegel kurje vaime hoopis juurde meelitada. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 16.12 kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Kerttu Männiste räägib jõululugudest kunstis, näidetena maalid Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonist. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Neljapäev, 17.12 kell 17.30
Kitarritund
Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga ning professor Heiki Mätlikuga jätkub kitarrikontsertide sari hubases Adamson-Ericu muuseumis. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Reede, 18.12 kell 11.30
Ekskursioon 60+ näitusel “Saaga. Islandi kunsti lood”
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Näitus koosneb erinevate islandi kunstnike põlvkondade olulisematest teostest, millele sekundeerivad Islandil töötanud väliskunstnikud. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Laupäev, 19.12. kell 12.00
Perehommik: Jõulupööris
Lossidaamid ootavad külla 5–9aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta koos tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Tund „Jõulupööris“ toob lapsed ligi 300 aastaste maalide ning pühaliku vaikuse ja armastuse keskele. Perehommiku pilet: 4 € (1 laps ja 1 täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50
Loe edasi…

Laupäev, 19.12. kell 15.00
Kõnelused kunstist: Jaan Tammsalu ja Robert Jürjendal
Erinevate eluvaldkondade esindajad jagavad muljeid ja mälestusi meeldejäävamatest kunsti- ja muuseumikogemustest ning kõnelevad kunstipärandi rollist oma elus ja elukutses. Laupäeval on külas vaimulik ja kirjanik Jaan Tammsalu ja muusik Robert Jürjendal. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Laupäev, 19.12. kell 16.00
Jõulud Vigalas – 1905. aasta revolutsiooni sündmuste keerises
19015. aasta revolutsiooni sündmused puudutavad Ants Laikmaad mitmel tasandil.  Vigala mõisnikule esitatud nõudmistega märgukirja üheks koostajaks oli ka Laikmaa vend Bernhard. Vigala mehed käisid Tallinnas nõu pidamas just Laikmaa kodus. Neid sündmusi mõtestab lahti ajaloolane Peep Pillak. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 20.12. kell 13.00
Islandi muinasjutt
Detsember on Kumus lugude jutustamise kuu! Jõulukuul soovime meiegi Kumus lugude jutustamise traditsioonile kaasa aidata ning kutsuda kõiki külastajaid tõelist jutuvestmismõnu avastama ja oma lugusid vahetama. Lastele vanuses 8-13 toimub kell 13 Islandi jutukas, noortele ja täiskasvanutele kell 14 Islandi jutustuudio. Osalemine muuseumipiletiga
Vaata kava siit

Pühapäev, 20.12. kell 17.00
Helisevad šedöövrid Kadriorus
Kadrioru kunstimuuseumi kollektsioonist jõuab kontserdipubliku seekord Carl Timoleon von Neffi “Madonna dellasedia” (Raffaeli järgi), mille tausta avab kunstiajaloolane Aleksandra Murre. Kõlab ka temaatikale vastav muusika: Kammerkoor Collegium Musicale. Piletid 15€ / 11€ Piletilevis ja muuseumi kassas
Loe edasi…

Lahtiolekuajad pühade ajal
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on 24.-26. detsembril ning 1. jaanuaril suletud. 23. ja 31. detsembril suletakse muuseumid 3 tundi varem. Kumu, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum on erandlikult avatud 4. ja 5. jaanuaril!
Täpsem info filiaalide kodulehel.