EKMi uudised: 22. detsember – 29. detsember: Pühadeaegsed lahtiolekuajad Eesti Kunstimuuseumis

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 22.12.2015

Lahtiolekuajad pühade ajal
Kumu, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Adamson-Ericu muuseum on 23.12 avatud kella 15-ni, Niguliste kella 14-ni; 24.-26.12 on kõik filiaalid suletud; 31.12 on Kumu ja Adamson-Ericu muuseum avatud kella 15-ni, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Niguliste muuseum kella 14-ni;
4.-5.01 on Kumu, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum erandkorras avatud! Ootame teid kunsti nautima!
Kumu
Viimaseid nädalaid avatud!
Näitus “Concordia Klar ja Peeter Ulas” on avatud veel kuni 21.12. Näha saab graafikutest kunstnikepaari varaseid nägemuslikke joonistusi, mis ennustavad tõusvat huvi sürrealismi vastu eesti kunstis 1960.–1980. aastatel. Kuni 3.01 on avatud näitus “Vaikus on kuldne. Ilmar Laaban ja eksperimendid helis ning keeles“. Eestis luuletajana tuntud ja Rootsis eksperimentaalmuusika grupiga Fylkingen ühinenud Ilmar Laaban kirjutas oma esimese häälutuse 1967. aastal, mil eksperimendid heli ja tekstiga olid saavutanud rahvusvahelise kõlapinna.

Pühapäev, 27.12. kell 17.00
Lossimuusika: Jõulukontsert
Esinevad Mari-Liis Uibo  (viiul), Karolina Normak (viiul), Andres Uibo (positiivorel) ja Aare Tammesalu (tšello), kavas Dvořaki, Bachi, Halvorsen, Uibo ja Händeli teosed. Piletid 10/7 Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Loe edasi…

Uus raamat Eduard Wiiraltist e-poes ja muuseumi poodides
Müügile tuli raamat ühest Eesti tuntumast kunstigeeniusest Eduard Wiiraltist. Raamatu autor on Mai Levin ning esmakordselt näevad lugejad Wiiralti loomingut reprodutseerituna täismahus läbi neljavärvitrüki. Raamatus on Mai Levini sissejuhatav artikkel ja 195 teose reproduktsioonid, kus mitme töö puhul on näidatud ka graafilise lehe eeltöid – joonistusi. Albumis on ka arhiivifotodega illustreeritud lühibiograafia ja reprodutseeritud teoste nimestik. Raamatut saab osta e-poest ning muuseumi poodidest.