EKMi uudised: 11. – 18. oktoober: Elamusprogrammid näitusel “Poeesia ja spliin”

Uudiskiri 11.10.2016
Näitusel “Poeesia ja spliin” saab riietuda viktoriaanlikuks daamiks või härraks!

Viimaseid nädalaid avatud “Poeesia ja spliini” näitusel on võimalik tellida eriline elamusprogramm “Viktoriaanlik argipäev”, kus saab kehastuda tõeliseks viktoriaanlaseks. Pärast  näitusel toimuvat ekskursiooni saavad osalejad vahuveini ja suupistete saatel end viktoriaanlikesse rõivastesse sättida ning seltskonna lõbusaid moekatsetusi jäädvustab professionaalne fotograaf Merlis Lätti.

Loe edasi…

Teisipäev, 11. oktoober kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio

Fotokunsti töötuba juhendab kunstnik Liina Siib. Seekordses töötoas minnakse pildistama linnaruumi, mistõttu osalejatel palutakse selga panna soojad riided ja võtta kaasa digikaamera.
Eelregistreerimisega, osalustasu 12 €

Loe edasi…

Teisipäev, 11. oktoober kell 17.30
Kuueosaline kursus: Joonistamine – alateadvuse väljund
Graafik Lembe Ruubeni juhendamisel joonistakse alateadvusest pärinevat, mis mõistuse kontrollist vabanedes võib oma kujundirikkusega joonistajat ennastki üllatada. Kursus toimub kuuel järjestikusel esmaspäeval: 11., 18. ja 25. oktoobril ning 1., 8. ja 15. novembril 2016. a. kella 17.30-19.00 Kumu graafikaateljees.Kursusetasu 65 € saab tasuda arvega või kohapeal.
Vajalik eelregistreerimine!

Loe edasi…

Kolmapäev, 12. oktoober kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik “Värvikirev sügis”
Iga kuu teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastastele lastele (k.a) tasuta.

Loe edasi…

Kolmapäev, 12. oktoober kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Naiste hääl
Sellest, mis roll oli Piiblis Rutil, Estril ja Juuditil, räägib avatud loengus Anu Allikvee. Kõnelust täiendab slaidiprogramm Kadrioru kunstimuuseumi varasalvest. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Kolmapäev, 12. oktoober kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Don’t Blink – Robert Frank

Robert Frank on foto ja sõltumatu filmi mõjukas figuur, kelleni pääsemine pole iial kerge olnud. 1959. aastal ilmunud fotosari „The Americans“ biitnike põlvkonnast Jack Kerouaci eessõnaga omandas noorte kunstnike hulgas kohselt kultusliku staatuse. Franki kaamerasilm on dokumenteerinud mh Walesi söekaevureid, Londoni pankureid, Peruu indiaanlasi. Ka 91-aastasena kiirgub Šveitsis sündinud ameeriklasest vitaalsust, kindlameelsust ja teravat huumorimeelt. Filmi juhatab sisse Toomas Järvet. Linastus toimub seoses Adamson-Ericu muuseumis oleva näitusega “Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas
Tasuta

Loe edasi…

Neljapäev, 13. oktoober kell 18.00
Ringkäik näitusel „Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve“ koos kunstnik Anu Vahtraga

Kumu 5. korruse on parajasti üleval ruumispetsiifiline Neeme Külma, Krista Mölderi ja Taavi Talve ühisnäitus. 2015. aasta Köler Prize’i võitnud ning Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna töötava Anu Vahtra juhitav ringkäik pakub vaadet näitusele kunstniku seisukohast. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…Laupäev, 15. oktoober kell 12.00
Perehommik: Keerukuju

Septembrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Seekord uuritakse Kadrioru skulptuure rollimängude kaudu ning mängitakse uutmoodi „Keerukuju“, kus loosi teel muudetakse end erinevateks kujudeks. Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.

Loe edasi…

Laupäev, 15. oktoober kell 15.00
 Laupäevakadeemia: Graafika kunstniku pilgu läbi

Kunstnik Loit Jõekalda räägib Laupärvaakadeemia sarjas graafikast kunstniku pilgu läbi. Kadrioru lossis on hetkel avatud näitus “Uuritsa, pintsli ja pliiatsiga”, mis keskendub Vene 19.–20. sajandi graafikale Eesti muuseumides.
Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…Pühapäev, 16. oktoober kell 17.00
Lossimuusika: kammerkontsert Kadrioru lossi peasaalis

Läti sopran Marlēna Keine ning Piia Paemurru klaveril esitavad Lossimuusika sarjas Bellini, Mozarti ja Straussi muusikat.
Piletid 10/7 €  Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.

Loe edasi…

Kolmapäev, 19.10 kell 19.00
TULEMAS! Algab on uus kontserdisari “Kumu galeriides”

Elus nüüdismuusika Kumu galeriides ja näitusesaalides – otse elusa nüüdiskunsti keskel! Esinevad Rahvusvahelise nüüdismuusika festivali AFEKT solistid: Agata Zubel (vokaal, Poola), Matthias Engler (löökpillid, Saksamaa), Gunnhildur Einarsdóttir (harf, Island) ja Monika Mattiesen (flööt). Kavas: Zubel, Tulev, Haas, S. Andersen, Furrer, Mattiesen ning esiettekandel Lauri Jõelehti ja Monika Mattieseni uued teosed. Piletid hinnaga 15 € müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletilevis ja Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal. Sarjapilet hinnaga 36 € müügil Estonia kontserdisaali kassas. Kontserdipiletiga saab samal päeval külastada ka Kumu kunstimuuseumi näitusi

Loe edasi…