EKMi uudised: 25. oktoober – 1. november: “Poeesia ja spliin” Kumus avatud viimast nädalat!

Uudiskiri 25.10.2016
“Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel” avatud vaid pühapäevani!

Moeajaloolase Aleksandr Vassiljevi kollektsioonil ning Eesti Kunstimuuseumi kogudel põhinev näitus tutvustab viktoriaanlikku ajajärku, mil romantilised kleidid tähendasid samas ka rõhuvat korseti- ja krinoliinikultuuri. Näitusele on pühendatud laupäev, 29. oktoober, mil toimuvad nii perehommik kui Anu Samarüütli moejoonistuste töötoad. Töötubadesse palume eelregistreeruda!
Eesti Kunstimuuseumi moegravüüridest on ilmunud ka Eha Komissarovi ja Kaidi Vahari koostatud raamat „Les Modes parisiennes. Viktoriaanlik naisekuju Eesti Kunstimuuseumi moegravüüride kollektsiooni näitel”, mida saab osta EKMi e-poest.

Loe edasi…

Pidulik kostüüm. 19. sajand. Aleksandr Vassiljevi Fond

Teisipäev, 25. oktoober kell 18.00
Kohtumine Kadri Mälguga

Eesti ehtekunsti suurkuju Kadri Mälgu töid on muuhulgas omandanud Victoria ja Alberti Muuseum Londonis, Alice ja Louis Koch Sammlung Zürichis, Riiklik Ermitaaži Kunstimuuseum Peterburis, samuti arvukad erakogud. Kadri Mälgu viimaste aastate tööde näitus Niguliste muuseumis jääb avatuks 30. oktoobrini. Näitusega paralleelselt ilmunud raamat “Kadri Mälk. Testament” on müügil Niguliste muuseumi poes.
Kohtumisõhtul osalemine muuseumipiletiga. 

Loe edasi…

Kolmapäev, 26. oktoober kell 16.30
Kuraatori ringkäik näitusel
Näitust „Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas“ tutvustab kunstiteadlane Kersti Koll. Näitus tutvustab Lõuna-Aafrika Vabariigis töötanud eesti päritolu rahvusvaheliselt tunnustatud dokumentaalfotograafi Juhan Kuusi loomeparemikku. Kuusi on kahel korral pärjatud maineka World Press Photo auhinnaga. Oma karjääri kõrgperioodil oli ta Prantsuse fotoagentuuri Sipa Press Lõuna-Aafrika Vabariigi korrespondent.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kolmapäev, 26. oktoober kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel „Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust“
Mikkeli muuseumi vastavatud näitusel teeb ekskursiooni Peeter Laurits. Margus Punabi kunstikogu keskmes ei ole ainult kunst, vaid ka inimene, täpsemalt mees. Inimeseks saamise-olemise-jäämise valu ja rõõm on see, millest need Eesti kunstnike teosed räägivad.
Osalemine muuseumipiletiga Loe edasi…

Kolmapäev, 26. oktoober
Kolmeosaline natüürmordi kursus (kell 16.30)
Malle-Reet Heidelbergi juhendatud kursuse teemaks on seekord  ateljees üles seatud sügisesed kompositsioonid ning inspiratsiooniks saab tutvuda ka Kumu näitustel esindatud vaikeludega. Kursus toimub Kumu maaliateljees kolmel järjestikusel kolmapäeval, hind 60 € sisaldab kõiki vahendeid.

Keraamikakursus: Koopiatrükk (kell 18.00)
“Poeesia ja spliini” näitusest innustatud kursusel kantakse savilehele koopiamasinaga tehtud koopiad ning kujundatakse siis esemeks. Jarõna Ilo  juhendatud kursuse on osalustasu 18 €
Palume kursustele eelregistreeruda: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee

 

Kolmapäev, 26. oktoober kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Hieronymus Bosch – saatanast puudutatud

Kunstiajaloolastest uurimisgrupp külastab Hieronymus Bosch’i 500. surma-aastapäeva ulatusliku näituse ettevalmistamisel mitut muuseumi, et uurida ja kinnitada kunstniku tänaseks teadaolevalt säilinud 25 maali autentsust. Kõik muuseumid aga polegi nii väga valmis avama oma varakambri uksi teadlastele, kel tuleb üles näidata ülimat kannatlikkust ja maksta sageli karmi hinda. Filmi juhatab sisse Greta Koppel.
Tasuta Loe edasi…

Neljapäev, 27. oktoober kell 17.00
Kitarritund

Adamson-Ericu muuseumi ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriosakonna koostöös toimuval kitarriõhtul esinevad Agni-Sandia Hallik ja Ville Mustonen, kaastegev Anette Ainsaar (viiul).
Osalemine muuseumipiletiga 

Loe edasi…

Neljapäev, 27. oktoober kell 18.00
Kirjandus Nigulistes. Valgmik II

Niguliste muuseumi ja Eesti Kirjanike Liidu programm koostööprogrammis Antoniuse kabelis astuvad üles Robert Staak, Maria Staak ja Christopher Staak teemal “Shakespeare ja muusika”.
Osalemine muuseumipiletiga 

Loe edasi…

Neljapäev, 27. oktoober kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel „Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov“ koos Triin Tulgistega

Vladimir Tarasov
sisenes kunstiväljale muusikast, täpsemalt džässist. Kunstiprojektides on Tarasovi peamine mõttekaaslane ja partner olnud kontseptualist Ilja Kabakov. Näitus vaatleb Vladimir Tarasovi loomingu kaudu helikunsti kui mitmekülgset kunstipraktikat ja analüüsib selle seotust muusikaga; ringkäigul juhatab vaatajad helimaailma Triin Tulgiste.
Osalemine muuseumipiletiga Loe edasi…

 

Neljapäev, 27. oktoober kell 17.00
Kumu noorteõhtu
Seekordne Kumu noorteõhtu on Tallinna noortenädala ning laste- ja noortefestivali „Avatud mänguväljad“ programmide ristumiskohaks. Toimuvad ekskursioonid näitustel, räägitakse lennukatest projektidest, toimuvad töötoad ning võimsa etteaste teeb trummiäss Reigo Ahven.
Osavõtt muuseumipiletiga

Reede, 28. oktoober kell 11.30
Ekskursioon 60+: Marcel Lefrancq ja Belgia sürrealistlik foto
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik külastab sel korral Marcel Lefrancqi näitust. Avastades tuttavas tundmatut, lõi Marcel Lefrancq ebatavaliste süžeevalikute, ootamatute rakursside ja kollaažilikkuse abil teoseid, mis panevad meid nägema maailma nii, nagu see tegelikult pole. Näitus on valminud koostöös Charleroi fotomuuseumiga (Belgia).
Osalemine muuseumipiletiga
Pühapäev, 30. oktoober kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Hiina muinasjutt
Seekordne muinasjutt viib meid kaugele Idamaale. Mööda kujuteldavat Suurt Hiina müüri astudes kohtame viit püha looma: draakonit, kilpkonna, Bixiet, Qilini ja fööniksit.Muinasjutuvestja aitab neid kõiki üles leida, et seejärel endale kaitsev amulett meisterdada. Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda: kadriorg@ekm.ee Loe edasi…

Pühapäev, 30. oktoober kell 17.00
Lossimuusika: Hingedeaja kontsert
Pühapäeval esitavad Arenski ja Schuberti muusikat Alexandra Nomidou klaveril (Kreeka/Pransusmaa), Arvo Leibur viiulil ja Aare Tammesalu tšellol. Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.