EKM uudised 6. – 13. detsember: Niguliste muuseumis esitletakse nigulapäeva puhul raamatut Rode altarist

Uudiskiri 06.12.2016
Kolmapäeval, 7. detsembril kell 17.00
Niguliste kappaltarit võib vaadata täies ilus

Nigulapäeva ekskursioonil ja eriprogrammis kell 17.00 tutvustatakse Niguliste peaaltari retaablit ja pööratakse erilist tähelepanu ka kiriku nimipühakule – püha Nikolausele. See on üks kolmest päevast aastas, kui uhket Rode kappaltarit on võimalik näha täielikult avatuna. Rode altar, mis valmis valmis aastatel 1478–1481, on üks uhkemaid ja paremini säilinud hiliskeskaegseid Põhja-Saksa altariretaableid kogu maailmas.
Nigulapäeva raames esitletakse kell 18.00 raamatut “Rode altar lähivaates”. Osalemine muuseumipiletiga
Muuseum on sel päeval avatud kella 19-ni.

Loe edasi…

Teisipäev, 6. detsember kell 17.00
Kaheosaline keraamikakursus

Kaheosaline keraamikakursus annab võimaluse teha keraamilise teose loomise protsess ise läbi algusest lõpuni, alustades toorsavi vormimisest ja lõpetades glasuuri pealekandmisega. Esimeses osas tehakse rullitud savilehest vorm, teises osas tutvutakse glasuurimise tehnikatega. Kaheosalise kursuse osalustasu on 30 €, juhendaja keraamik Jarõna Ilo   Vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee

Loe edasi…

Kolmapäev, 7. detsember kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Imeline sünd
Jeesuse sünni teema on kunsti toonud palju head ja ilusat, kuid vahel on sellest otsitud ja leitud hoopis erinevaid ja ehk üllatavaidki aspekte, mis vahendavad vaatenurki ning annavad tunnistuste erinevate ajastute ja autorite hingelaadist.
Jõuluteemast kunstis räägib Anu Allikvee.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Neljapäev, 8. detsember kell 16.00
Kuraatorituur näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ koos USA päritolu Eesti kunsti uurija ja kuraatori Bart C. Pushawiga
Näitus uurib esimest korda, kuidas helid on alates rahvalauludest ja lõpetades kabareemuusikaga inspireerinud eesti modernistlikke kunstnikke, nagu Konrad Mägi, Eduard Wiiralt ja Ado Vabbe. Näitusel saab näha laulvaid maastikke ja värvide sümfooniaid, mida kuraatorituuril tutvustab näituse kuraator Bart Pushaw –  USA päritolu kunstiteadlane, kes huvi tõttu siinse kunsti vastu on ära õppinud ka eesti keele.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

09. ja 10. detsembril kell 19.00
Kumu auditooriumis: WHS – visuaalne teater (Soome) Cutting Edge
 
Musta huumori prismas vaadatakse mustkunstiklassikasse kuuluvaid trikke ning uuritakse nende varjatud tähendusi.
Tulemuseks on segu mustkunstietendusest, barokkteatrist, akrobaatikast, kaasaegsest tantsust ja punk-show’st.
WHSist lähemalt: w-h-s.fi/performances/cuttingedge/
Piletid 18/15 € Piletilevist

Loe edasi…


Laupäev, 10. detsember kell 16.00
Delvaux & Draw. Akti joonistamise sessioon Kumu kunstimuuseumis näitusel „Paul Delvaux. Unest ärkaja“

Drink & Draw ehk Joo & Joonista organiseerib igal kuul erinevate teemadega modelli joonistussessioone nii teatrites, kaubanduskeskustes, võimlates, koolides ja nagu nimigi viitab – ka baarides. Näituse „Paul Delvaux. Unest ärkaja“ raames teeb D&D koostööd Kumuga – sari koosneb neljast modelliga joonistussessioonist Kumu näitusesaalis Paul Delvaux’ teoste keskel. Ühe ürituse kestuseks on 2 tundi ning modelli abil taaselustatakse Delvaux’ maagilisi teoseid.
Kohapeal võimalik osta joonistusvahendid 3 €

Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Laupäev, 10. detsember kell 18.00
Muusika Kumu galeriides

Kumu galeriides on võimalik elava kunsti keskel nüüdismuusikat kuulata. Kontserdisarjas “Kumu galeriides” esineb Tiit Kikas (elektriviiul, elektroonika). Piletid hinnaga 15 € müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletilevis ja Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.
Sarjapilet hinnaga 36 € müügil Estonia kontserdisaali kassas
Kontserdipiletiga saab samal päeval külastada ka Kumu kunstimuuseumi näitusi

Loe edasi…

Pühapäev, 11. detsember kell 12.00
Kumu perehommik: Muusika maalides
Kumu sarjas 4–8-aastastele lastele minnakse näitusele “Värvide dirigendid”. Seekordse perehommiku käigus uurime muusika kujutamist kunstis Vanemuise kuldse kandle muistsest kõlast ja regilaulude leelotamisest kuni moodsa aja kohvikute kärarikkuseni džässiajastul. Kõigil osalistel avaneb võimalus saada ka ise värvide dirigendiks!
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta

Pühapäev, 11. detsember kell 12.00
Advendihommik: Lood pühast Nikolausest

Andrus Roos jutustab lugusid ja legende pühast Nikolausest – imetegijast, kellest sai alguse jõulude ajal kingituste tegemise komme ning keda peetakse seetõttu maailma esimeseks jõuluvanaks. Niguliste kiriku peaaltari retaablil, mis on valminud 15. sajandi lõpul Lübecki meistri Hermen Rode töökojas, on kujutatud kaheksat kõige tuntumat legendi püha Nikolause elust. Lugude ja legendide kuulamise järel saavad kõik huvilised meisterdada püha Nikolause teemalisi kingitusi.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 11. detsember kell 12.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Juttu tuleb Piranesi tööst “Piazza Navona vaade” ning muusikalise jalutuskäigu Roomas teeb võimalikuks varajaste klahvpillide asjatundjaks tituleeritud Lembit Orgse haamerklaveril. Kavas on Muzio Clementi ja tema kaasaegsete muusika.
Piletid 15 € Piletilevist

Teisipäev, 13. detsember kell 17.30

Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio
Butafoor Lea Ojam õpetab valmistama kingikarpi. Romantilised kingikarbid võib muuseumis kohapeal täita ka juba sobiva lõhnabuketiga teedest.
Ühes töötoas osalemine 12 €. Hind sisaldab kõiki vajaminevaid töövahendeid ja materjale ning juhendamist.
Lisainfo ja registreerumine: e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee või tel 644 5838