EKM uudised 1. – 8. november: Marcel Lefrancqi näitus lõpeb sürreaalse mustkunstiga!

Uudiskiri 01.11.2016
Laupäev, 5. november kell 16.00
Näituse „Marcel Lefrancq. Belgia sürrealistlik foto“ maagiline finissage

Novembri esimesel laupäeval on kõigil huvilistel võimalus osa võtta Belgia sürrealistliku fotokunstniku Marcel Lefrancqi näituse lõpuüritusest. Sürrealismile kohaselt on ka finissage täis üllatusi ja uskumatuid elamusi. Ekskursiooni näitusel teeb kuraator Liis Pählapuu ning seejärel astub üles Eesti üks kuulsamaid mustkunstnikke Charlekas, kes viib vaatajad sürrealistlikku maailma.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Foto autor: Arttu Karvonen

Kolmapäev, 02. november kell 10-19
Pühakutepäev Nigulistes

Kolmapäev on üks kolmest päevast aastas, mil Niguliste unikaalset Hermen Rode peaaltari retaablit on võimalik näha täielikult avatuna. Tegemist on ühe uhkema ja paremini säilinud keskaegse kunstiteosega Euroopas, mis kuulub mõõtmetelt 15. sajandi hansalinnade suurimate hulka.
Kell 18.00 toimub ka ekskursioon, mis keskendub kappaltari täisavatud seisule, kus on kujutatud enam kui 30 olulist ristiusu pühakut.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 02. november kell 18.00
Kunstiteos lähivaates. Rubens isiklikult! Võltsingute vastu
Kunstiteadlane Greta Koppel räägib lähemalt Mikkeli muuseumis leiduvast Paulus Pontiuse gravüürist, mis valmis Peter Paul Rubensi töö järgi. Rubens oli oma aja edukaim ning rahvusvaheliselt tuntuim Madalmaade maalikunstnik, kes kasutas maaliloomingu laiemaks tutvustamiseks graafika abi. Ta palkas ateljeesse tööle gravööre, kes pidid olema suutelised lisaks teose reprodutseerimisele andma ehedalt edasi ka Rubensi teoste maalilisust.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 02. november kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Mapplethorpe: Look at the Pictures
Fenton Bailey ja Randy Barbato ühistöö legendaarsest fotograafist Robert Mapplethorpe’ist on peale kunstniku surma (1989) esimene ülipõhjalik, täispikk ja otsekohene dokumentaal. Sõna saavad kunstniku sõbrad, perekond, õpingukaaslased, modellid, armukesed jt kaasaegsed, ent seekord kuulub kõige mõjuvõimsam ja šokeerivalt aus hääl kunstnikule endale. Mapplethorpe oli ajastu katalüsaator, valgustaja ja skandaalide magnet.
Filmi juhatab sisse kuraator Eha Komissarov.
Tasuta

Loe edasi…

Pühapäev, 06. november kell 12.00
Kumu perehommik: RUUMIMAAGIA
 
Kumu perehommikul, mis mõeldud eeskätt 4–8-aastastele lastele, minnakse kaasaegse kunsti näitusele „Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve“. Seekordse perehommiku käigus avastame, kuidas ruumis ringi liikudes saab asju uue nurga alt vaadata. Nii võibki ruumist rääkima jääda, kuna tähelepanelikult põrnitsedes avastab järjest uusi detaile. Lõpuks asume ruumimaagiast  inspireerituna ka ise meisterdama!
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta

Loe edasi…Pühapäev, 06. november kell 17.00
Lossimuusika: kammerkontserdid Kadrioru lossi peasaalis

Tšaikovski teost “Aastaajad” esitab klaveril Vladimir Ignatov. Luuletusi loeb Sergei Pilipenko. Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.

Loe edasi…

Esmaspäev, 07. november kell 18.30
Juhan Kuusi fotonäituse eriprogramm: Isamaa

„Isamaa“ on dokumentaalfilm täiskasvanuks saamisest, mille tegevustik toimub Lõuna-Aafrika vabariigi perifeerias. See jälgib üheksa päeva jooksul afrikandripoiste rühma sõjaväelises laagris, milles järgitakse nende esiisade tavasid. Peagi paljastub laagri tõeline olemus ja poisid peavad leidma vastuse küsimusele enda kohast uues Lõuna-Aafrika vabariigis.
Linastus toimub seoses Adamson-Ericu muuseumis oleva näitusega “Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas
Tasuta

Loe edasi…