EKM uudised 13. – 20. detsember: Jõululaupäevak Kumus näitusel “Värvide dirigendid”

Uudiskiri 13.12.2016
Laupäeval, 17. detsembril kell 12-18
Jõululaupäevak – päev täis üritusi näitusel “Värvide dirigendid”

Terve päeva kestel leiavad muuseumis aset erinevad sündmused: perehommik, kus külalisesinejaks Tantsuklubi KOIT, mitmed jõuludeks ettevalmistavad töötoad ja Liis Pählapuu juhitud ekskursioon näitusel. Kuna näitus on tihedalt seotud muusikaga, saadab üritust Kumu noorteklubi poolt korraldatav noortelava elava muusikaga Kumu aatriumis.
Osalemine muuseumipiletiga
Jõululaupäevaku kava siin…

Kumu-sõpradele kehtib kolmapäevani pakkumine, millega Kumu klubikaardi ostja saab kingitusena kaasa ka ühe ühekordse tasuta pääsme Kumu kunstimuuseumisse. Klubikaarti saab mugavalt osta e-poest

Teisipäev, 13. detsember kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio

Butafoor Lea Ojam õpetab valmistama kingikarpi. Romantilised kingikarbid võib muuseumis kohapeal täita ka juba sobiva lõhnabuketiga teedest.
Ühes töötoas osalemine 12 €. Hind sisaldab kõiki vajaminevaid töövahendeid ja materjale ning juhendamist.
Lisainfo ja registreerumine: e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee või tel 644 5838Loe edasi…

Kolmapäev, 14. detsember kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik “Vaikus ja helid”
Iga kuu teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Lastele tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga
Loe edasi…
Kolmapäev, 14. detsember kell 17.00
Heategevuslik jõulukontsert „MOSAIIK“ Tallinna Lastehaigla Toetusfondi heaks
Kontserdil esineb 30 viiuliõpilast vanuses 4 –18, juhendaja Karmen Kääramees, kontsertmeister Tiiu Jürma. Esitatakse klassikalisi jõululugusid, südamlikke muinasjutte esitab viiulipalade vahele näitleja Liina Olmaru.
Kontserdist osa võttes ning kohapeal annetades toetad Tallinna Lastehaigla Toetusfondi projekti, uute isolatsioonipalatite loomist vähiga võitlevatele lastele ning julgustad noori muusikuid!
Sissepääs muuseumipiletiga Loe edasi…

Kolmapäev, 14. detsembril kell 18.00
Lossi avastamine: Filmiõhtu
 
Kadriorg on olnud paljude dokumentaal- ja mängufilmide, muusikavideote, videoinstallatsioonide ja teatrietenduste taust ja tegelane.
Ringkäigul Kadrioru lossis, mille käigus tutvustatakse lossi ajalugu, arhitektuuri ja sisustust, näidatakse ruume, mis on külastajatele tavaliselt suletud. Juttu tuleb ka Kadrioruga seotud ajaloolistest isikutest, alates Vene keisritest ning Eesti ja Eestit külastanud riigipeadest lõpetades erinevate kultuuriinimestega.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…
Kolmapäev, 14. detsembril kell 18.00
Näitusekataloogi „Arhiivi ja arhitektuuri vahel.
Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve“ esitlus

Trükise on koostanud näituse kuraator Kati Ilves ja assistent Triin Tulgiste. Kataloog dokumenteerib Kumus toimuvat näitust ning annab põhjaliku ülevaate kõigi osalevate kunstnike loomingust. Tekstide autorid on Kati Ilves, Maria-Kristiina Soomre, Eik Hermann ja Hanno Soans. Näitus jääb Kumu kaasaegse kunsti galeriis avatuks 19. veebruarini.Loe edasi…

Neljapäev, 15. detsember kell 17.00
Kitarritund

Johann Sebastian Bachi, Anton Diabelli ja Rafael Cortesi muusikat mängivad Thomas Bromme, Svjatoslav Bortsov ja Jaan Varts. Adamson-Ericu kitarriõhtute sari toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriosakonnaga.
Sissepääs muuseumipiletiga

Loe edasi…

Neljapäev, 15. detsember kell 17.00
Keraamikakursus: keraamiline tass
Kursusel valmib Jarõna Ilo  juhatusel tavapärasest erinev keraamiline tass või kruus. Süveneme sanga tegemisele, lisame rõhku lõbusatele detailidele ja reljeefsele dekoorile. Kasutada võib ka värvilisi angoobe. Jõulupühadeks saavad teosed põletatud ja glasuuritud!
Osalustasu 18 €, palume eelregistreeruda: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee

Nelajpäev, 15. detsember kell 18.30
Juhan Kuusi fotonäituse eriprogramm: Amandla! Revolutsioon neljahäälses harmoonias

Adamson-Ericu muuseumi Juhan Kuusi näitusega seonduvalt linastub Kumu auditooriumis film, kus vaadeldakse muusika keskset rolli Lõuna-Aafrika edukas võitluses apartheidi vastu. Filmis tõstetakse esile innustavat vabadusvõitlust, kus muusikast sai tõhus salajane suhtlusviis. Filmis saavad sõna Nelson Mandela, Hugh Masekela, Miriam Makeba, Jesse Jackson ja hulk teisi apartheidivastases võitluses võtmerolli mänginud isikuid.
Tasuta

Reede, 16. detsember kell 11.30
Ekskursioon 60+: Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis
NB! Seoses lähenevate pühadega toimub aasta viimane kohtumine detsembrikuu kolmandal reedel.
Näitus “Värvide dirigendid” uurib esimest korda, kuidas helid on alates rahvalauludest ja lõpetades kabareemuusikaga inspireerinud modernistlikke kunstnikke, nagu Konrad Mägi, Eduard Wiiralt ja Ado Vabbe. Näitusel saab näha laulvaid maastikke ja värvide sümfooniaid.
Osalemine muuseumipiletiga

Laupäev, 17. detsember kell 12.00

Perehommik: Jõulud meelel

Kadrioru kunstimuuseumi programmis 5–9-aastastele lastele püütakse jõulude lähenemist tajuda erinevate meelte abil. Reisime Madalmaadesse, kus me üksnes ei vaata kunstiteoseid, vaid tajume lugusid ning seal toimuvat kompimise, kuulmise, haistmise ja isegi maitsmise abil. Loome Madalmaade kunsti keskel päris oma jõululoo.  Perehommiku pilet: 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.

Loe edasi…

Laupäev, 17. detsember kell 15.00
Laupäevakadeemia: Vene graafika arengutee
18.–20. sajandi I poolel
Avatud loeng kõigile graafikahuvilistele: Anu Allikvee teeb ettekande vene graafika pikast arenguteest – nimelt ilmus esimene vene gravüür juba 1564. aastal, levis jõudsalt Katariina II valitsusajal ning tegi kaasa ka 19. ja 20. sajandi kunstivoolud ja -suunad.
Osalemine muuseumipiletiga

Laupäev, 17. detsember kell 18.00
Ajalooline tantsufantaasia “Talveunelm suvelossis”
Lavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastus on mõeldud lastele vanuses alates 6. eluaastast, lastega peredele ning kõigile, keda huvitab ajalugu, klassikaline muusika, tants ja teater. Laste piletihinnas sisaldub ka kingitus. Piletid 12/8Piletilevist ning Kadrioru kunstimuuseumi kassast. 
Pühapäev, 18. detsember kell 12.00
Advendihommik: Jõulujutud
Neljanda advendi pühapäeval räägivad jõulu- ja muinasjutte kirjanik Veronika Kivisilla ja jutuvestja Piret Päär. Nigulistes saab vaadata ka 5 meetri kõrgust jõulupuud, mille on üles pannud interjööridisainifirma Shishi.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 18. detsember kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Hispaania muinasjutt
Ootame külla 5–9-aastasi lapsi koos vanemaga kuulama muinasjuttu „Leib“ , mis viib meid rännakule Kristuse aega. Justkui selle loo illustratsiooniks ripub muuseumis aukohal maal „Õhtusöök Emmauses“, mis kujutab Kristuse ilmumislugu. Muinasjutuvestja meenutab vanasõnu leivast ja paneb lapsi mõtlema, kas pidulaual saab olla aukohal vaid leib. Loovtööna valmivad soolataignast jõuluehted, mida saab pärast kuusepuule riputada. Perehommiku pilet: 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.
Pühapäev, 18. detsember kell 17.00
Lossimuusika: Jõulukontsert
Bachi muusikat ja jõululaule Lossimuusika sarjas esitavad sopran Elizabeth Paavel, Andres Uibo positiivorelil ja Aare Tammesalu tšellol. Piletid 10/7 € müügil Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis


Eesti Kunstimuuseumi lahtiolekuajad ja jõuluprogrammid

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid pakuvad pühade ajal mitmekülgset meelelahutust – toimub üritusi lastega peredele, ekskursioone ja töötubasid täiskasvanutele ja kontserte muusikasõpradele. Ürituste kava ning muuseumite pühadeaegseid lahtiolekuaegu saab vaadata siin. Ootame teid pühi veetma kunsti keskel!