EKM uudised 15. – 22. november: USA kunstiteadlane Bart C. Pushaw kureeris näituse Eesti kunstist

Uudiskiri 15.11.2016
Alates reedest, 18. novembrist
Avaneb näitus “„Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“

Näitus uurib esimest korda, kuidas helid on alates rahvalauludest ja lõpetades kabareemuusikaga inspireerinud modernistlikke kunstnikke, nagu Konrad Mägi, Eduard Wiiralt ja Ado Vabbe.
Näituse kuraator on USA päritolu kunstiteadlane Bart C. Pushaw, kes tunneb suurt huvi just Eesti kunsti vastu. Seetõttu on ta ära õppinud ka eesti keele ning teeb esimese kuraatoriekskursiooni näitusel 26. novembril kell 16.00. Näitusel on tulemas ka mitmeid teisi üritusi, 17. detsembril  toimub näitusele pühendatud jõululaupäevak ning tellida saab elamusprogramme.

Loe edasi…

Konrad Mägi. Maastik punase pilvega. 1913–1914. Eesti Kunstimuuseum

Pea oma jõulupidu Nigulistes!

Niguliste muuseum ning Reval Café pakuvad sõpuskondadele ja asutustele võimalust pidada jõulupidu Nigulistes. Pakett sisaldab tervitusnapsu Niguliste kuuse all, ekskursiooni, väikest kingitust ning õhtusööki Reval Cafés Niguliste vahetus läheduses. Lisainfo pakkumise kohta siin.
27. novembril, I advendil avatakse Nigulistes ka 6 meetri kõrgune jõulupuu, mida kaunistab Shishi kõige uuem ehetekollektsioon. Jõuluehete valik on inspireeritud kuulsast Bernt Notke “Surmatantsust”.Loe edasi…
Eesti Kunstimuuseum saab 97-aastaseks!

Sünnipäevaga seoses on kõikides EKMi poodides 14.–20. novembril trükised 40% soodsamad! Kumu pood on avatud K 10–20, N–P 10–18, Kadrioru kunstimuuseumi pood K 10–20, N–P 10–17 ning Niguliste ja Adamson-Ericu poed K–P vastavalt 10–17 ja 11–18.
Soodustused kehtivad ka Eesti Kunstimuuseumi e-poes.
Teisipäev, 15. november kell 17.30
Teistmoodi teisipäev dokumentaalfotograaf Annika Haasiga

Juhan Kuusi näituse raames toimuval teemaõhtul  on külas rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti dokumentaalfotograaf Annika Haas. Ettekande käigus tutvustakse dokumentaalseeriate loomist Eesti mustlaste, moslemite ja viimastest nõukogude inimestest datshapidajate näitel ning analüüsitakse, kuidas luua tervikliku seeriat luues.  Üritusele on soovitatav eelregistreerimine adamson-eric@ekm.ee või 6445838. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Kolmapäev, 16. november kell 18.00
Kuraatoriekskursioon Kadrioru kunstimuuseumi näitusel „Uuritsa, pintsli ja pliiatsiga“
Anu Allikvee heidab pilgu Vene litograafia ajalukku, mis 19. sajandi alguses oli populaarne kui võimalus vahendada kiiresti ja lihtsalt portreemaale, linnavaateid ja maastikke. 20. saj. alguses tegutsenud uuenduslikud kunstivoolud jõudsid samuti litograafiasse ning veelkordse õitsengu elas lito läbi vene raamatukujunduses. Osalemine muuseumipiletiga. Loe edasi…
Kolmapäev, 16. november kell 18.00
Algab kaheosaline keraamikakursus
Kaheosaline keraamikakursus annab võimaluse teha keraamilise teose loomise protsess ise läbi algusest lõpuni, alustades toorsavi vormimisest ja lõpetades glasuuri pealekandmisega. Iga osaleja saab maksimaalselt kasutada oma fantaasiat, värvi- ja stiilitunnet. Kaheosalise kursuse osalustasu on 32 €, juhendab keraamik Jarõna Ilo. Palume eelregistreeruda: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee Loe edasi…

Neljapäev, 17. november kell 18.00
Kirjandus Nigulistes. Valgmik II
 
Niguliste muuseumi ja Eesti Kirjanike Liidu ühisprogrammis esinevad seekorda  Piret Päär ja Veronika Kivisilla. Antoniuse kabelis tulevad ettekandele hingedeaja lood ja laulud. Sissepääs – 3€.
Loe edasi…


 

Laupäev, 19. november kell 12.00
Perehommik: Milline mees?

Novembris on isadepäev ja seetõttu võtame luubi alla Kadrioru kunstimuuseumis olevad Suured mehed. Lugude kaudu saame teada, mida vajas üks vägev mees vanal ajal õnnestumisteks ja tähtsateks tegudeks. Lähme lossi retkele, kus paneme proovile enda võimed ja võrdleme neid ajalukku läinud meeste omadega. Seikluslikul teekonnal kohtume Heraklese, Amori, Noa, Peeter I ja Kalevipojaga.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Loe edasi…

Laupäev, 19. november kell 12.00
Kaija Kesa jõulukaartide töötuba

Graafiliste kaartide töötoas valmivad saatmiseks sobivad pühadekaardid või lihtsalt väikesed kaardikesed kingipakkidele lisamiseks. Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja graafikapressi abil paberile trükkimisest. Igal osalejal valmib kahe tunni jooksul umbes 10 kaarti. Kaartide trükkimine on jõukohane nii täiskasvanutele kui koolilastele!
Juhendaja graafik Kaija Kesa, kursusetasu 15 €. Vajalik on eelnev registreerimine:  piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 6026134

Loe edasi…

Laupäev, 19. november kell 15.00
Kohtumine kunstikoguja Margus Punabiga
Näituse „Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust“ raames vestleb Margus Punabiga tema kollektsioonist, kunstnikest ja kunsti rollist inimese elus kunstikriitik Indrek Grigor. Teemadering, millele Punabi kogu  keskendub, on lähedalt seotud tema elukutsega ning mahub mõistete „mees”, „seksuaalsus” ja „kunst” vahelisse kolmnurka.
Osalemine muuseumipiletiga.

Pühapäev, 20. november kell 12.00
Kuraatoriekskursioon Juhan Kuusi näitusel

Kuraatorid Kristel Laur ja Toomas Järvet räägivad Eesti juurtega, rahvusvaheliselt tuntud pressifotograafist Juhan Kuusist, kelle näitust saab Admason-Ericu muuseumis parajasti vaadata. Kuusi on kahel korral pärjatud maineka World Press Photo auhinnaga. Oma karjääri kõrgperioodil oli ta Prantsuse fotoagentuuri Sipa Press Lõuna-Aafrika Vabariigi korrespondent.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 20. november kell 17.00
Lossimuusika Kadriorus
Esineb kitarriduo Esteban Colucci (Argentina) ja Heiki Mätlik (Eesti). Nende koostöö algas kümmekond aastat tagasi, kui Esteban Colucci andis esmakordselt kontserte Eestis ja on jätkunud ühiste esinemiste ja salvetustega nii Baltimaades kui Argentiinas.  Duol ilmus 2014. aastal album „Tango Meeting“ argentiina muusikaga. Piletid   10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.

Teisipäev, 22. november kell 17.30
David Vseviov loeng „Inimlikkuse olemusest“
Kultuuriajaloolane David Vseviov (Eesti Kunstiakadeemia) räägib inimlikkuse olemusest Juhan Kuusi näitusega kaasneva programmi raames. Osalemine muuseumipiletiga.