EKM uudised: 18. – 25. oktoober: Avanevad “Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov” ning “Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust”

Uudiskiri 18.10.2016
Alates reedest, 21. oktoobrist
Avaneb näitus “Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov”

Näitus jätkab Kumu helikunstinäituste jada ning soovib ühe kunstniku loomingule keskendudes vaadata helikunsti kui mitmekülgset kunstipraktikat ja analüüsida selle seotust muusikaga. Tarasovi loomingut iseloomustab heli tekitamine erinevate, sageli looduslike ainete ja materjalide abil ning muusika inkorporeerimine helikunsti. 22.10 kell 14.00 toimub vestlus Vladimir Tarasoviga (vene keeles), mille viib läbi ajakirjanik Artur Aukon.Vestlusele järgneb kell 16.00 Vladimir Tarasovi töötuba (inglise keeles, eelregistreerimisega). Pühapäeval saab Vladimir Tarasovit esinemas näha ka Kumu auditooriumis Sügisjazz 2016 raames.

Vladimir Tarasov. Veemuusika. 1994. Installatsioon. Autori omand

Loe edasi…

Alates laupäevast, 22. oktoobrist

Avaneb näitus “Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust”

Teemadering, millele Punab keskendub, on lähedalt seotud tema elukutsega ning mahub mõistete „mees”, „seksuaalsus” ja „kunst” vahelisse kolmnurka. Võib öelda, et Punabi kunstikogu on üks tähelepanuväärsemaid Eestis nii oma mahu kui ka esteetiliste valikute järjekindluse tõttu. Näitusel eksponeeritakse mitme erineva põlvkonna eesti autorite teoseid. Esimene kuraatoriekskursioon Peeter Lauritsa juhtimisel toimub  26. oktoobril kell 18.00

Loe edasi…

Jüri Palm. Mees. 1993. Margus Punabi kogu

Teisipäev, 18. oktoober kell 18.00
USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. The Manchurian CandidateMustvalge, neo-noir žanri kuuluv põnevik John Frankenheimeri poolt on omas klassis üks tunnustatumaid tippteoseid. Film pälvis kaks Oscari nominatsiooni ning Kongressi Raamatukogu on valinud filmi USA riiklikusse filmiregistrisse, kui „kultuuriliselt, ajalooliselt ja esteetiliselt silmapaistva“.Filmi süžee käsitleb rahvusvahelise kommunismi ohtu Korea sõja künnisel, kui endist vangi ajupestakse tapjaks suures rahvusvahelises kommunistlikus konspiratsioonis.
TasutaLoe edasi…

Kolmapäev, 19. oktoober kell 19.00
Alustab kontserdisari “Kumu galeriides”
Uue sarja, mille raames Kumus saab kuulata elavat muusikat, avaüritusel esinevad rahvusvahelise nüüdismuusika festivali AFEKT solistid:
Agata Zubel (vokaal, Poola), Matthias Engler (löökpillid, Saksamaa), Gunnhildur Einarsdóttir (harf, Island) ja Monika Mattiesen (flööt).
Piletid hinnaga 15 € müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletilevis ja Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal. Sarjapilet hinnaga 36 € müügil Estonia kontserdisaali kassas
Loe edasi…
Kolmapäev, 19. oktoober kell 18.00
Kunstiteos lähivaates: Angelika Kauffmann  – Euroopa kunstimuusa
Koos kunstiajaloolase Tiina-Mall Kreemiga vaadatakse Angelika Kauffmanni maale „Ilu, juhitud Mõistlikkusest, tõrjub meelepahaga tagasi Meeletuse ahvatlusi“ ja „Ilu, juhitud Mõistlikkusest, pärjatud Täiuslikkuse poolt“ ning otsitakse vastust küsimusele, miks tabas maailma Angelika kunsti hullus?
Osalemine muuseumipiletigaLoe edasi…

Kolmapäev, 19. oktoober kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Elu animatsioonis
Kuni kolmanda eluaastani paistis Owen Suskind täiesti terve laps, kuid siis diagnoositi tal autism. Ainus, mis nüüdsest Owenit huvitas olid Disney multikad. Ka poisi vanemad mõistsid, et mõistmaks poja tundmusi välismaailma suhtes, tuleb neil samuti laskuda Disney imelisse fantaasiamaailma, kus nad saavad Oweniga suhelda. „Elu animatsioonis“, mis räägib publikuga läbi filmi, pälvis tänavusel Sundance’i filmifestivalil parima dokumentaalfilmi tiitli.
Tasuta

Loe edasi…

Kolmapäev, 19. oktoober kell 18.00
Keraamikakursus: Sgrafiitotehnika ja värvilised angoobid savis

Kursuse käigus valmistab osaleja praktilise või abstraktse savivormi, mille pind dekoreeritakse sgrafiitotehnikas. Kui maalikunstis kraabitakse kujutis krohvikihtidesse, siis keraamikas on „krohviks“ savi ning erinevaid toone annavad värvilised angoobid. Sellise graveerimistehnika abil saab valmiv vorm huvitava mustri või joonise. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Vajalik on eelregistreerimine: piret.lindpere@ekm.eeLoe edasi…

Neljapäev, 20. oktoober kell 17.30
Karin Veski loeng „Apartheidi ajaloost Lõuna-Aafrikas“

Tartu Ülikooli lähiajaloo professor Karin Veski (Hiiemäe) peab loengu näitusel “Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas”.
Karin Veski peamine uurimisvaldkond on afrikanistika ja imagoloogia. Ta on kirjutanud raamatud “Aafrika imago eestikeelses trükisõnas” ja “Südame kutsel : eesti misjonärid Aafrikas” ning avaldanud üle 50 artikli.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Pühapäev, 23. oktoober kell 17.00
Lossimuusika: kammerkontsert Kadrioru lossi peasaalis

Pühapäeval esinevad Lossimuusika sarjas esinevad Hans Christian Aavik viiulil ja  Lea Leiten klaveril.  Kavas on Bachi, Mozarti, Saint-Saënsi ja Spohri muusika. Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis, kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.Loe edasi…

25.–28. oktoober
TULEMAS! Vaheajalaager “Kaheksa ühe hoobiga”

25.-28. oktoobrini 2016 on 1., 2 . ja 3. klassi õpilastel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Registreerimine on juba avatud muuseumi kodulehel!Loe edasi…