EKM uudised 20. detsember – 3. jaanuar: Pühadeaeg Eesti Kunstimuuseumis

Uudiskiri 20.12.2016
Pühadeaja ekskursioonid ja lahtiolekuajad Eesti Kunstimuuseumis

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid ootavad teid ka pühade ajal! Kumus ja Kadrioru kunstimuuseumis toimub ekskursioone nii eesti, vene kui inglise keeles. Info publikuprogrammide, kontsertide ja lahtiolekuaegade kohta leiate siit. 
Kumus
on pühade ajal avatud lisaks püsiekspositsioonile näitused “Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis”, “Paul Delvaux. Unest ärkaja”, “Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov”, “Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve” ja “Nõukogude öö. Raul Rajangu”, Kadrioru kunstimuuseumis “Uuritsa, pintsli ja pliiatsiga. Vene 19.–20. sajandi graafika Eesti muuseumides”, Mikkelis “Vägi ja valu. Teosed Margus Punabi kogust”, Nigulistes Rode altar ning muljetavaldav jõulupuu ning Adamson-Ericu muuseumis “Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt.45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas”.
Uuest aastast muutuvad ka EKMi filiaalide piletihinnad, mille kohta leiate info kodulehtedelt.
Soovime rõõmsat ja rahulikku jõuluaega!

Kumu on uuest aastast kolmapäeva asemel neljapäevani 20-ni avatud


Vastu tulles publiku soovile on Kumu alates 2017. aastast neljapäeviti pikemalt lahti. Nii on neljapäevaõhtustel publikuprogrammidel osalejatel võimalik pärast üritust ka näitusi vaadata. Kumu Dokumentaal toimub aga endiselt kolmapäeva õhtuti.
Kadrioru ja Mikkeli muuseumid on endiselt pikemalt lahti kolmapäeviti, kell 10-20.
2017. aasta näitused Eesti Kunstimuuseumis


2017. aastal on avanemas palju põnevaid ja intrigeerivaid näitusi kõigis filiaalides, neist esimesena näitus “Küllus ja kaduvus. Natüürmort Soome ja Baltimaade kogudest” Kadrioru kunstimuuseumis juba 21. jaanuaril. Vaadake Kumu, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseumi eelolevaid näituseprogramme, kust võib leida nii Eesti kunstiklassikat, avangardi, teateid sajanditetagustelt käsitöölistelt kui muud huvitavat kunstivara.

F. Ykens, P. F. de Grebber. Madonna puuviljapärjas. 17. saj keskpaik. Eesti Kunstimuuseum