EKM uudised 29. november – 6. detsember: Kumu auditooriumis Soome visuaalse teatri WHSi rabav etendus Cutting Edge

Uudiskiri 29.11.2016
09. ja 10. detsembril kell 19.00
Kumu auditooriumis: WHS – visuaalne teater (Soome) Cutting Edge

Etenduses võetakse mustkunstiklassikasse kuuluv pea mahalõikamine ja paigutatakse see uude konteksti. Kogu kontseptsioon pööratakse pahupidi ja uuritakse varjatud tähendusi. Etenduses domineerib äärmiselt must huumor. Vaatame läbi väändunud musta huumori prisma neid õõvastavaid kujutisi, mis moodustavad loomuvastase segu mustkunstietendusest, barokkteatrist, akrobaatikast, kaasaegsest tantsust ja punk-show’st.
Piletid 18/15 € Piletilevist

Loe edasi…

Kolmapäev, 30. november kell 18.00
Kunstiteos lähivaates

Paradiisimaastike žanrisse kuuluva Lambert de Hondt’i maali „Teekond Noa laeva“ lähivaatlusel räägib Kerttu Männiste eeskujuraamatutest ja bestiaariumidest, mille abil looma- ja linnuliikide rikkaid kompositsioone maaliti. Samuti sellest, kuidas selgitab ükssarvikute kadumist Jacobus de Voragine kirjandusteos „Kuldlegend“.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi… 

Neljapäev, 01. detsember kell 18.00
Ekskursioon näitusel „Paul Delvaux. Unest ärkaja“ koos kunstiteadlase Liis Pählapuuga
20. sajandi kunsti oluliselt mõjutanud Belgia sürrealisti unenäolise atmosfääriga tööd segavad reaalse ja illusoorse ning mängivad sügavalt isiklike motiivide koosluste ja tsitaatidega kunstiajaloost. Ekskursiooni juhib Liis Pählapuu.
Koostöös Musée d’Ixelles’iga (Belgia).
Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Laupäev, 03. detsember kell 12.00
Kaija Kesa jõulukaartide töötuba
Graafiliste kaartide töötoas valmivad saatmiseks sobivad pühadekaardid või lihtsalt väikesed kaardikesed kingipakkidele lisamiseks. Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja graafikapressi abil paberile trükkimisest. Kasutame erinevaid värve ja pabereid. Igal osalejal valmib kahe tunni jooksul umbes 10 kaarti.
Juhendaja graafik Kaija Kesa, kursusetasu 15 € (lastele 11.50 €). Vajalik on eelnev registreerimine!

Loe edasi…

Laupäev, 03. detsember kell 16.00
Joogasessioon näitusel „Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov” koos häälejooga ja hatha-jooga treeneri Kai Hibusega
 
Joogasessioon on inspireeritud Vladimir Tarasovi näitusest ning kõik harjutused on sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Vajamata spordi- või joogarõivaid, saavad harjutustega liituda kõik huvilised. Igapäevaselt juhendab kogenud treener Kai Hibus EFT, Aspectics, Bachi õieteraapia ning hääle- ja hatha-jooga tunde.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…Pühapäev, 04. detsember kell 12.00
Advendihommik: Teoteatri jõuluetendus “Sussid püsti”

II advendil kutsume peresid Nigulistesse, kus Teoteater mängib põnevat jõuludetektiivikat “Sussid püsti”.
Lavastus: Jane Meresmaa – Roos
Lauluviisid: Daniel Jäätma
Näitlejad: Meeli Seermaa, Karolin Tikerpuu, Kristi Purge või Piret Viisimaa, Anneli Aru, Jane Meresmaa – Roos
Sissepääs muuseumipiletiga

Loe edasi…

Pühapäev, 04. detsember kell 12.00
Kumu perehommik: MUUSIKA MAALIDES

Näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ uuritakse perehommiku käigus muusika kujutamist kunstis Vanemuise kuldse kandle muistsest kõlast ja regilaulude leelotamisest kuni moodsa aja kohvikute kärarikkuseni džässiajastul. Kõigil osalistel avaneb võimalus saada ka ise värvide dirigendiks!
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta

Loe edasi…

Pühapäev, 04. detsember kell 17.00
Lossimuusika: Advendikontsert
Lossimuusikal esitavad Bachi, Händeli ja Vivialdi muusikat kontratenor Ivo Posti, Ene Nael klavessiinil ja Lisa Kawasaki (Jaapan) barokkflöödil.
Piletid 10/7 € Piletilevist ja Kadrioru kunstimuuseumi kassast, kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.

Laupäev, 10. detsember kell 16.00
Tulemas! Delvaux & Draw. Akti joonistamise sessioon Kumu kunstimuuseumis näitusel „Paul Delvaux. Unest ärkaja“

Drink & Draw ehk Joo & Joonista organiseerib igal kuul erinevate teemadega modelli joonistussessioone nii teatrites, kaubanduskeskustes, võimlates, koolides ja nagu nimigi viitab – ka baarides. Näituse „Paul Delvaux. Unest ärkaja“ raames teeb D&D koostööd Kumuga – sari koosneb neljast modelliga joonistussessioonist Kumu näitusesaalis Paul Delvaux’ teoste keskel. Ühe ürituse kestuseks on 2 tundi ning modelli abil taaselustatakse Delvaux’ maagilisi teoseid. Kohapeal võimalik osta joonistusvahendid 3 €
Osalemine muuseumipiletiga