EKM uudised 8. – 15. november: Avatud kunstiajaloo loengud kutsuvad kuulama!

Uudiskiri 08.11.2016
Kolmapäev, 09. november kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Prohvetlikud sõnad

Avatud kunstiajaloo loengute II osa keskendub Vanale Testamendile ning lektor Anu Allikvee räägib seekord prohvetite häälest. Loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Aleksei Jegorov? Prohvet Eliisa imetegu. Surnu elluärkamine. 1800 – 1850. Eesti Kunstimuuseum

Teisipäev, 08. november kell 18
USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid, Boyz n the Hood

Film jälgib kolme noore mehe elu LA Crenshaw getos, lahates rassi, suhete, vägivalla ja tulevikuperspektiivide küsimusi ning kirjeldades avameelselt afroameerika kogukonna stigmatiseerimist ning frustratsiooni. Filmist on saanud tõeline kultusteos, mida tsiteerivad paljud popkultuuri teosed ning autorid.
Tasuta 

Loe edasi…

Kolmapäev, 09. november kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik “Ehituskunst”
Väikelastehommikud on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Kuni 8-aastastele (k.a.) lastele tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kolmapäev, 09. november kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Mu arm, ära mine üle selle jõe
Film räägib eakast vanapaarist, kelle puhul tundub, nagu poleks koos elatud aastad paari armastust sugugi kahandanud, pigem vastupidi. Kui aga 100. eluaasta künnisele lähenev mees ühtäkki enam voodist tõusta ei jaksa ja hakkab liiga sageli maja kõrval vuliseva jõe poole kiikama, ei ole tema lahkumistund enam kaugel. Film, mis dokumenteerib vanapaari elu viimaseid sündmusi, on tõusnud Lõuna Korea kinoajaloo vaadatuimaks dokumentaalfilmiks.
Filmi juhatab sisse kuraator Tiina Tambaum.
Tasuta Loe edasi…

Laupäev, 12. november kell 16.00
Artist talk ruumiprojekti kunstnike Neeme Külma, Krista Möldri ja Taavi Talvega koos arhitektuuriteadlase Ingrid Ruudiga
 
Neeme Külma, Krista Möldrit ja Taavi Talvet ühendab keskendumine ruumile ning selle erinevatele kogemisviisidele ja käsitlusvõimalustele. Ruum võib siin ühtaegu tähendada nii konkreetset arhitektuurset keskkonda kui ka hoomamatut, enamasti tähelepanu keskmest välja jäävat nn mittekohta.
Vestlust kunstnikega modereerib arhitektuuriteadlane Ingrid Ruudi.Üritus on rangelt soovituslik kõigile, kelles kaasaegne kunst küsimusi (ja ka vastuseid) tekitab!
Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi… 

Pühapäev, 13. november kell 12.00
Kumu perehommik: RUUMIMAAGIA

Seekordse perehommiku käigus avastame, kuidas ruumis ringi liikudes saab asju uue nurga alt vaadata. Nii võibki ruumist rääkima jääda, kuna tähelepanelikult põrnitsedes avastab järjest uusi detaile. Lõpuks asume ruumimaagiast  inspireerituna ka ise meisterdama! Üritus toimub näitusel „Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve“. Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta Loe edasi…

Pühapäev, 13. november kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”

Juttu tuleb Bernsteini maalist “Gorki tänav” ning Sviridovi ning Šostakovitši muusikat esitavad Pavlo Balakin (bass) ja Sten Lassmann (klaver). Džäss-saksofoni eriala lõpetanud Balakin töötab täna Rahvusooper Estonia solistina, Lassmanni on aga üks parimaid noorema põlvkonna pianiste Eestis. Piletid 15/10€  Piletilevist

Loe edasi…

14.–20. november

Eesti Kunstimuuseumi trükised sünnipäevanädalal soodustusega!
Eesti Kunstimuuseumi sünnipäeva puhul on 14.–20. novembril kõikides EKMi poodides ja e-poes trükistele allahindlus -40%. Kumu pood on avatud  K–P 10.00–18.00, Kadrioru kunstimuuseumi pood N–P 10.00–17.00, K 10.00–20.00 ja Niguliste pood K–P 10.00–17.00