EKMi uudised: 1.–8. juuli: Laulupeo eripakkumised!

Pakkumine laulu- ja tantsupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg” esinejatele ja külastajatele:
• Kõigi Eesti Kunstimuuseumi filiaalide piletid kaks ühe hinnaga. Soodustus kehtib 25. juunist 10. juulini 2014 käepaela, roseti või peopileti ettenäitamisel.
• Lisaks on pakkumisega kaks ühe hinnaga võimalik külastada Kadrioru kunstimuuseumi püsikollektsiooni ja näitust „Eveline von Maydell. Mustvalge maailm” ning avalikku restaureerimisprojekti „Rode altar lähivaates” Niguliste muuseumis.
Loe edasi…

1.– 4. juulil laulupeo eriekskursioonid Kumus
Laulupeonädalal toimuvad 1.–4. juulil iga päev kell 14.00 Kumus ekskursioonid, kus fookuses on erinevad teemad.  Ekskursioonid toimuvad, kui kohal on vähemalt viis kunstihuvilist, orienteeruv pikkus 40 minutit. Ekskursioone viib läbi Kumu vanemgiid-lektor Helena Risthein. Ekskursioonidel osalemine on külastaja jaoks ainult muuseumipileti hinnaga!
Loe edasi…

Kuraatoriekskursioonid ja kohtumised kollektsionääriga Mikkeli muuseumis
2. juulil kell 18.00 ja 4. juulil kell 12.00 toimub kuraatoriekskursioon Eero Epneri juhtimisel  näitusel “Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” Mikkeli muuseumis.  Pärast ekskursiooni kell 19.00 toimub kohtumine kollektsionääriga – Enn Kunila kohtub näitusel kunstihuvilistega (4. juulil toimub kohtumine kollektsionääriga kell 13.00). Osalemine muuseumipiletiga.

Uus näitus! Merike Estna ja mina kui maal
Avatud on Merike Estna uus näitus Kumus, mis koosneb kahest tihedalt põimunud näitusest – Merike Estna isikunäitusest „Sinine laguun” ning rahvusvahelisest maalinäitusest „Mina kui maal”, kus osaleb viisteist kunstnikku üle maailma. Erinevaid meediume kokkuviiv installatiivne maalipraktika moodustab galeriikeskkonnas totaalse ruumiinstallatsiooni, milles osalevad teiste seas ka Frank Ammerlaan, Kristi Kongi, Nicolas Party, Kris Lemsalu, jt rahvusvaheliselt tähelepanu pälvinud noorema põlvkonna kunstnikud. Näitus jääb avatuks 2. novembrini.
Loe edasi…

Kunsti puudutus – Eesti klassikud kolmes kunstimuuseumis
17. augustini saab Eesti kunstiklassika kolme näitust külastada soodsa ühispiletiga: vaadata saab “Põhjala lummust” Adamson-Ericu muuseumis, “Kuldaja värve” Mikkeli muuseumis ning “Nikolai Triiki” Kumus. Täispilet 8 € / perepilet 12 € (tavahind 10,5 / 20). Piletid müügil Eesti Kunstimuuseumi filiaalides.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Uus näitus! Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel
Alates reedest, 4. juulist saab Kumus vaadata näitust, kus  kolmemõõtmelised objektid pakuvad nii esteetilist naudingut kui kunstiajaloolist tagasivaadet ajastusse, mis tõi kaasa suurema pühendumise kujundi tähenduslikkusele, uued materjalid ja üldinimlikud mõtteseosed. Näituse kuraator on Juta Kivimäe.
Loe edasi….

Pinksikolmapäevak
9. juuli õhtul kell 16-20 kõlab Kumu sisehoovis hea muusika ning proovile pannakse lauatennisesõprade vastupidavus. Välihooajal tegutseb Kumu sisehoovis Pinksiklubi – lauatennisele keskenduva ettevõtmise sihiks on sotsiaalne kokkukuuluvus, jätkusuutlikkus, disain ja kunst linnaruumis. Reketeid ja palle saab muuseumi lahtiolekuaegadel laenutada tagatise eest infolauast ning mäng võibki alata!
Loe edasi…

Suvine linnalaager „Vaheaeg vanalinnas” Niguliste muuseumis
Suure publikuhuvi tõttu on Niguliste lastelaagris avatud augustikuine lisagrupp, kuhu on juba võimalik registreeruda. Laager toimub 12.–13. augustil kell 10:00–16:00 ning keskendub Niguliste muuseumi aaretele ja Tallinna legendidele.
Loe edasi…