EKMi uudised: 12.–18. november: Eesti Kunstimuuseumi 95. sünnipäev tulekul!

Eesti Kunstimuuseum esitleb sünnipäeva puhul uut marki
Eesti Kunstimuuseumi 95. sünnipäeval 17. novembril kell 12.00 esitletakse Niguliste muuseumis Eesti Posti viiendat margiplokki margiseeriast „Eesti Kunstimuuseumi kullafondist“. Margil näeme Herbert Luki 1918. aastast pärineva teose „Hoov“ reproduktsiooni ning kasutusel on esimese päeva tempel. Marki esitlevad Eesti Posti divisjonijuht Kaido Padar, Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme, EKM Kunstisõprade Seltsi juhatuse esimees Enn Kunila ja margi kujundaja Lembit Lõhmus.Seoses Eesti Kunstimuuseumi sünnipäevanädalaga 17.–23. novembril on kõigis meie muuseumipoodides valik trükiseid ja meeneid 40% soodsamad! Sünnipäevanädala ürituste kava saab vaadata siit ja videoklippi siit.
Tule külla, meil on soe ja valge ka novembris!

Koopiamaali kursus alustab
Kolmapäeval, 12. novembril kell 16.30 alustab Kumus taas koopiamaali kursus, kus on võimalik maalida koopia mõnest eesti kunsti klassikasse kuuluvast teosest. Viieosalise kursuse käigus tutvutakse maali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega. Maalitakse detail või tervikpilt, kasutades originaalile lähedast maalitehnikat. Kursus toimub viiel järjestikusel kolmapäeval. Juhendaja Malle-Reet Heidelberg. Hind 85 € sisaldab maalimistarbeid, v.a. lõuend. Info ja registreerimine: piret.lindpere@ekm.ee">piret.lindpere@ekm.ee, 533 10318, 602 6134.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: KuraatoriekskursioonKolmapäeval, 12. novembril kell 18.00 räägib kunstiteadlane Kerttu Männiste Kadrioru kunstimuuseumis näitusel „Lux aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest” märtritest ja pühakutest ning nende kannatustest ja imetegudest. Ekskursiooni raames uuritakse täpsemalt, millistel kristlikel süžeedel loodud teoseid näitusel leidub ning mille järgi erinevaid pühakuid ja märtreid kunstiteostel ära tunda. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Ukraina ei ole bordell
Kolmapäeval, 12. novembril kell 18.00 on Kumu auditooriumis film Ukraina radikaalse naisliikumise Femen aktivistidest, kes oma julgete väljaütlemiste ja paljastatud rindadega ei võitle enam ammu mitte ainult seksiturismi ja prostitutsiooni vastu, vaid võtavad aktiivselt osa ka poliitikast. Režissöör Kitty Green. Austraalia, Ukraina 2013, 78 min. Inglise ja vene keeles, eestikeelsete subtiitritega. Tasuta.
Loe edasi…

Elamusõhtu näitusel “Lux Aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest
Neljapäeval, 13. novembril kell 17.30 pakume pidulikku, aga samas intiimset sissevaadet Itaalia kunsti ja kultuuri fenomeni ning selle sajandeid kestnud inspireerivasse jõusse. Kunstiõhtu lavastusliku programmi autorid on Mait Joorits ja Dmitri Kosjakov (Eesti Vene Teater). Kavas näitlejate etteaste, ekskursioon näitusel ja suupisted Kadrioru lossi peasaalis. Piletid hinnaga 21€ saadaval Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Loe edasi…

Perehommik: Läbi lukuaugu
Laupäeval, 15. novembril kell 12 ootame lapsi vanuses 5–9 Mikkeli muuseumisse, et mängida põnevat mängu “Läbi lukuaugu”. Perehommiku pilet: 4 € (1 laps ja 1 täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €
Loe edasi…

Keraamikakursus: „Art déco keraamikas“
Laupäeval, 15. novembril kell 13.00 algab Kumus keraamikakursus, kus saab valmistada art déco stiilis saviesemeid. Inspiratsiooni saab mõistagi näitusest „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust”, mille külastamine on kursusepiletiga tasuta. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Ühe kursuse osalustasu 18 €, vajalik on eelregistreerimine aadressil piret.lindpere@ekm.ee või telefonil 533 10318, 602 6134.
Loe edasi…

Noorte moepäev Kumus
Laupäeval, 15. novembril kell 13.00 toimub Kumus üritus, kus moehuvilised vanuses vanuses 15‒20 saavad luua kontakte nii teiste moest huvitatud noortega kui juba tegutsevate oma ala professionaalidega, saada kasulikke nõuandeid ja tutvuda erinevate edasiõppimisvõimaluste ning töömaailma väljavaadetega mitmekesises moevaldkonnas. Vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 13. novembriks aadressil mary-ann.talvistu@ekm.ee. Üritus on tasuta, kuid neil, kes soovivad osaleda kell 12.00 algaval ringkäigul näitusel „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust” tuleb soetada muuseumipilet. Vaata ka ürituse Facebooki lehte.
Loe edasi…

Lossimuusika Kadrioru kunstimuuseumisPühapäeval, 16. novembril kell 17.00 esinevad Kadrioru kunstimuuseumissopran Arete Teemets ja klaveril Mihkel Poll. Lossimuusika on pühapäevaste kontserdite sari, mille eesmärk on pakkuda nii nõudlikule kuulajale kui ka lihtsalt huvilisele klassikalist kammermuusikat 18.—20. sajandist Kadrioru lossis barokses peasaalis.Piletid 11/7€ Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
Loe edasi…

Graafikakursus: Metsotinto
Esmaspäeval, 17. novembril kell 18.00 algab Kumus graafikakursus, kus valmistatakse metsotinto-tehnikas graafilisi lehti. Võimalik on valmistada originaalseid jõulukaarte! Juhendaja on Lembe Ruben, 5-osalise kursuse osalustasu on 65 €, mis sisaldab kõiki vajaminevaid vahendeid.
Loe edasi…

Loengusari: Rode altar lähivaatesTeisipäeval, 18. novembril kell 18.00 algab Niguliste muuseumis loengusari muuseumi kroonijuveelist – Rode altarist, mille restaureerimisprotsessi jälgib kogu Euroopa. Esimesel loengul tutvustavad altarit ja projekti konservaator Hilkka Hiiop ja kunstiteadlane Tarmo Saaret. Sissepääs muuseumi sooduspiletiga.
Loe edasi…

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. Glory
Teisipäeval, 18. novembril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis 1989. aasta ameerika sõjadraama Matthew Brodericki, Denzel Washingtoni, Cary Elwesi ja Morgan Freemaniga peaosades. Film räägib esimesest afroameerika väeüksusest Ameerika kodusõjas ning on võitnud kolm Oscarit, sealhulgas Denzel Washington rollitäitmise eest reamees Tripina. Film on võitnud ka ohtralt teisi auhindu, sealhulgas Kuldgloobuselt ja paljudelt filmifestivalidelt. Film kestab 122 minutit ja on inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Tasuta.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kuraatoriekskursioon
Kolmapäeval, 19. novembril kell 18.00 saab Kumus Pikkade kolmapäevade üritustesarja raames Mart Kalmu juhendamisel tutvuda uue näitusega “Kunsttööstuskoolist kunstiakadeemiaks. 100 aastat kunstiharidust Tallinnas”, kus saab kuulda Eesti Kunstiakadeemia arenguetappidest, õppejõudusest ja õpilastest ning nende loomingust. Osalemine muuseumipiletiga.
Külasta pikki kolmapäevi vähemalt 12 korda – saad preemiaks muuseumi poole aasta tasuta pääsme ja Eesti Kunstimuuseumi trükised. Täpsem info kassast ja kodulehelt.
Loe edasi…

Anu Samarüütli moejoonistuse töötuba
Neljapäeval, 20. novembril kell 17.00 on Kumus haruldane võimalus õppida moejoonistuse tegemist Tallinnas ja Londonis resideeriva moekunstniku, -ajakirjaniku ja -disaineri Anu Samarüütli juhendamisel. Ühe kursuse osalustasu 11,50 €, vajalik on eelregistreerimine aadressil piret.lindpere@ekm.ee, 5331 0318, 602 6134.
Loe edasi…