EKMi uudised: 12.–19. august. Kunsti puudutuse ühispakkumine viimast nädalat!

Viimast nädalat: Kunsti puudutus – Eesti klassikud kolmes kunstimuuseumis
17. augustini saab Eesti kunstiklassika kolme näitust külastada soodsa ühispiletiga: vaadata saab “Põhjala lummust” Adamson-Ericu muuseumis, “Kuldaja värve” Mikkeli muuseumis ning “Nikolai Triiki” Kumus. Täispilet 8 € / perepilet 12 € (tavahind 10,5 / 20). Piletid müügil Eesti Kunstimuuseumi filiaalides.
Loe edasi…

Pinksikolmapäevak
Kolmapäeval, 13. augustil kell 16.00–20.00 toimub Kumu sisehoovis järjekordne Pinksikolmapäevak, kus hasarti kütab alternatiivne tantsumuusika! Seekord valivad muusikat DJ-d Söör Paul (Mimicry) ja af, mis stiililiselt tähendab seda, et kuulda saab kõike alates house‘ist ja chillout‘ist ning lõpetades techno‘ga. Kumu sisehoovis on tänu Pinksiklubile oma ajutise kodu leidnud pilkupüüdev lauatenniselaud, mis mõeldud kõigile vabaks kasutamiseks. Tänu Reval Caféle on sisehoovis taas üheks õhtuks avatud pop-up kohvikuterrass. Üritus on tasuta!
Loe edasi…

Kuraatoriekskursioon näitusel “Põhjala lummuses”
Neljapäeval, 14. augustil kell 16.00 saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata näitust Eesti kunstnike põhjamaadest inspireeritud töödest kunstiajaloolase Kersti Kolli juhtimisel. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Aita valida uus kujundus!
Kumu kunstimuuseum palub kunstihuvilistel valida uue reklaamplakati kujundus, mis hakkab sügisest kaunistama Kumu Laagna tee poolset külge. Oma lemmiku saab valida 20 erineva paariku vahel, mis kõrvutavad eesti kunsti klassikuid erinevatest perioodidest. Kõigi vastanute vahel loosime välja kaks piletit augustis või septembris toimuvale elamusõhtule näitusel „Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”. Hääletus kestab 17. augustini.
Kavandid asuvad siin.

Non-stop kunstikelder
17. augustini tegutseb Adamson-Ericu muuseumis kunstikelder, kus näitusekülastaja saab iseseisvalt kunstiga tegeleda. Näituse “Põhjala lummuses” ajal saab luua Põhjamaade mütoloogiast inspireerituna kunstikeldrisse maastikku, kus elavad trollid, haldjad ja loodusvaimud. Külastaja kasutuses on voolimismass ja terve keldrilruum, kuhu võib paigutada omatehtud muinasjututegelase.
Loe edasi…

Valmis Kumu sisehoovi kaart
Sel suvel koostati koostöös arhitekt Kadri Klementiga (arhitektuuribüroo b210) Kumu sisehoovi põhjalik kaart. Kaardi abil saavad sisehoovi sattujad avastada selle varjatud tahke, uudistada üllatavaid vaateid ning treenida oma orienteerumisoskust kunstiteoste leidmisel.
Kaarti saab vaadata ja alla laadida siit.

Kumu osales videos “Happy in Tallinn”
Grammydega pärjatud USA laulja ja produtsendi Pharrell Williamsi hitt „Happy“ on inspireerinud ligi 2000 linna maailmas liituma algatusega „We Are Happy From“. Mai lõpus filmisid hollandlased Annemarie Steen ja Mike Delissen videot Tallinnas. Kahel päeval filmiti Tallinna vaatamisväärsusi ja linlaste lemmikkohti, teiste hulgas ka Kumu.
Videot saab vaadata siit!
Kogu projekti info siin.

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Elamusõhtu näitusel “Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud – maalikunst, luule ja head maitsed
Laupäeval, 23. augustil kell 16.00 on Kumus võimalik kohtuda kirjanik Urmas Vadiga Nikolai Triigi ühe tuntuima töö „Juhan Liivi portree” juures ning arutleda Juhan Liivi isiku üle eilses ja tänases Eesti kultuuris. Pärast näituse külastust on kell 17.30 võimalus arutelu  jätkata õdusas atmosfääris Kumu kohvikus peakoka Martti Koppeli loominguliste suupistete ja nendega sobivate Baron von Maydelli veinide seltsis. Kell 16.00 algaval arutelul saab osaleda muuseumipiletiga, hilisema veinidegustatsiooni hinnaks Kumu kohvikus on 12 €/inimene (eelregistreerimine e-postiaadressil tiina@revalcafe.ee. NB! Kumu klubikaardi omanikele on näitusekülastus tasuta ja maitseelamus Reval Cafès soodushinnaga 10 €/inimene.