EKMi uudised: 14.–21. oktoober: Uus näitus art déco moest Kumus!

Kumus on avatud näitus “Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust”!
Euroopas hästi tuntud moeajaloolase, sisekujundaja, stsenograafi ja väsimatu moe propageerija Aleksandr Vassiljevi (1958) kollektsiooni näitus, mis keskendubEuroopa moele sõdadevahelisel perioodil (1918-1939), kui domineerivaks stiiliks oli art déco. Näitusega kaasneb mitmekülgne üritusteprogramm, töötoad, loengud ja ekskursioonid. Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18.00 saab Pikkade kolmapäevade raames kuulata näituse kuraatori Marion Piirmetsa ekskursiooni. Osalemine muuseumipiletiga.
Kumu aatriumis on nüüd ka fotoboks, kus kõik külastajad saavad endast pilti teha ja masin trükib kohe välja fotoriba (4.-).
Loe näituseinfot…

Näitus “Ruhnu eleegiad” viimast nädalat
Adamson-Ericu muuseumi näitust “Ruhnu eleegiad” ruhnlaste loodusest ja eluolust saab vaadata kuni 19. oktoobrini. Meeleolu loomiseks on näitusele valitud iseloomulikku, autentset esemelist materjali, filme ning kunstiteoseid, mis meenutavad ruhnlastega seotud endiseid ja praeguseid aegu. Neljapäeval, 17. oktoobril kell 16.00 saab näitusega veel põhjalikult tutvuda kuraatoriekskursioonil kunstiajaloolase Ülle Kruusiga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe näituseinfot…

Eesti Kunstimuuseumi linnalaagrid Sügisvaheajal on lastel võimalus osaleda lõbusates ja harivates lastelaagrites. 20.–21. oktoobril toimub Niguliste muuseumi ja Tallinna Linnamuuseumi ühine lastelaager „Keskaegse kaupmehe radadel”, kus 7–11 aastased lapsed saavad riietuda keskaegseteks kaupmeesteks ning külastada huvitavaid paiku vanalinnas. Osalustasu 39 € sisaldab muuseumipileteid, töötubade materjale ning lõunasööki.
22.–24. oktoobril leiab Kumus, Kadrioru ja Mikkeli muuseumis aset aga Eesti Kunstimuuseumi linnalaager „Sügisvaheaeg kunsti ja kastanitega” 7–10-aastastele, kus vaadeldakse nii vanemaid kui uuemaid maale ning tutvutakse nende tegelaste ja seiklustega. Hind osaleja kohta 50 € (sisaldab lõunasööki ja vahepala).
Laagrites osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Kumu Dokumentaal. Võrgutatud ja hüljatud
Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18.00 linastub Kumus dokumentaalfilm sellest, kuidas filminäitleja Alec Baldwin ja Oscari nominendist režissöör James Toback püüavad Cannes’i filmifestivali glamuuripidudelt ja miljardeid liigutava business’i tagatubadest leida uuele projektile rahastajaid. Teiste hulgas filosofeerivad filmis Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Bernardo Bertolucci ja Roman Polanski ning Ryan Gosling. Tasuta
Loe edasi…

Kitarritund Adamson-Ericu muuseumis
Neljapäeval, 16. oktoobril kell 18.00 esinevad Adamson-Ericu muuseumis Siim Kartau ja Matteo Laurenzi Heiki Mätliku kitarriklassist. Kontserdite sari “Kitarritunnid” toimub sügishooajal koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Keraamikakursus: Loodusmotiivid savilNeljapäeval, 16. oktoobril kell 17.00 saab Kumu hariduskeskuses proovida ise kätt keraamikas ning jäädvustada faunat savis. Kaasa võib võtta oma lemmiktaime või oma aias leiduvaid huvipakkuvaid isendeid. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo,
ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Vajalik on eelregistreerimine.
Loe edasi…

Kumus toimub kunstiharidusprojekt “Kumu estleetika”.
Projekt pöörab lisaks kunsti ja kultuuri tutvustamisele tähelepanu ka osalejate kehalisele aktiivsusele ning on eesti ja vene õppekeelega koolidest pärit noori (11–13-aastased) ühendav integratsiooniprojekt, millega seotud tegevused toimuvad nii valitud koolides kui Kumu kunstimuuseumis ja selle ümbruses. Teisipäeval, 14. oktoobril kell 18.00 saab Kumu hariduskeskuses vestelda projekti juhataja, New Yorgist pärit kunstniku Tom Russottiga. Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Tasuta
Laupäeval, 18. oktoobril kell 11.45 toimub Kumus aga estleetiline spordipäev täiesti uute spordialadega, mis panevad proovile nii füüsise kui ilumeele. Spordipäev on tasuta.
Loe edasi…

Perehommik Kadrioru kunstimuuseumis
Laupäeval, 18. oktoobril kell 12.00 olete oodatud Kadrioru kunstimuuseumi perehommikule, kus seekord saab kuulda lossi lugu. Kuidas on võimalik, et hoone on ühelt küljelt vaadates kahe-, teiselt aga hoopis kolmekorruseline? Töötoas mängitakse hiljem magnetitega, millel kujutatud tegelased saavad siinse eluolu kohta sõna sekka öelda. Perehommiku pilet: 4 € (1 laps ja 1 täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.
Loe edasi…

Loengusari „Alma mater: Eesti kunstnike õpingud Venemaal”Pühapäeval, 19. oktoobril kell 14.00 saab Kumu hariduskeskuses kuulata Helena Ristheina loengut Eesti kunstnike õppimisvõimalustest Moskvas ja Peterburis läbi aegade. Loengus käsitletaksegi rohkete teoste näidete varal kunsti akadeemilisest romantismist modernismi ja sotsrealismini, Johann Kölerist Edgar Viieseni. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!
Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe teose lugu
Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 on Kumus Pikk kolmapäev, kus seekord saab kuulda Kai Kaljot, kes tutvustab oma videot „Isa kirjad”, mis loob läbi arhiivi ja mälu teemade mõttelise dialoogi Richard Kaljoga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Andy Warhol: autorlus ümber lükatud
Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 saab Kumu auditooriumis vaadata filmi sellest, mis juhtub, kui omate Andy Warholi graafilist lehte ja ühtäkki tekib soov see maha müüa. Film on tasuta.
Loe edasi…