EKMi uudised: 16.–23. september: Marju Mutsu näitus avatud viimast nädalat!

Näitus “Marju Mutsu. Ofordis tabatud hetk” avatud viimast nädalat!
Isikupärase graafiku Marju Mutsu näitus Kumu kunstimuuseumis esitleb valikut kunstniku ofortidest, millel on rõhk aja fenomenil, oskusel ja võimel tabada mööduvat hetke. Graafiku teosed mahuvad suures osas 1970. aastatesse, ent selle vähese ajaga suutis ta tuua eesti kunsti palju vaimset värskust. Sellest, kuidas hindavad Marju Mutsu loomingut Eesti noorema põlvkonna graafikud, räägivad kolmapäeval, 17. septembril kell 18.00 algaval Pikkade kolmapäevade sarja üritusel graafik ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Eve Kask ning graafika magistrandid Anna Lihhodedova, Ats Nukki, Ede Raadik ja Lilli-Krõõt Repnau.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. 2001: pilk tuleviku telgitagustesse & 2001: müüdi loomineKolmapäeval, 17. septembril kell 18.00 on Kumu auditooriumis Stanley Kubricku legendaarsele filmile „2001: kosmoseodüsseia” pühendatud  õhtu, mil saab vaadata  vaadata dokumentaali mängufilmi aluseks olnud teadusuuringutest ning „2001: kosmoseodüsseia” kultuuriikooniks saamise põhjustest. Õhtu programmi kuulub ka filmiajaloolase Sir Christopher Fraylingu esinemine, keda küsitleb filmiasjatundja ja kirjastaja Tony Nourmand. Tasuta.
Loe edasi…

Seminarisari: Raul Meel. Dialoogid lõpmatusega
Neljapäeval, 18. septembril kell 18.00 algab Kumus Raul Meele näitusele pühendatud seminarisari. Kuraator Eha Komissarov märgib näitust saatvas raamatus järgmist: „Meelt käsitlev ajaloodiskursus on sunnitud kõrvale heitma distsiplinaarsed piirid ja asetama rõhu uuendustele, mis kaasnevad Meele meetodiga.” Vastastikuse mõttevahetuse käigus on oma vaatenurki ja põnevaid teemapüstitusi publikuga kutsutud jagama mitmed kunstivaldkonna tunnustatud asjatundjad, teadlased ja kriitikud. Esimesel õhtul arutlevad füüsik Jaak Kikas ja kunstnik ning uurija Piibe Piirma teaduse, tehnika ja kunsti sidususe üle Raul Meele loomingus. Lähem info vestlusteemade ja piletite kohta siin.

Alustab loengusari „Alma mater”Pühapäeval, 21. septembril kell 14.00 algab Kumus uus loengusari. Kus on õppinud Kumu püsinäitustel esindatud maalijad ja skulptorid? Mis iseloomustab neid paiku ja neis pakutud haridust? Kõigile kunstihuvilistele mõeldud pühapäevased loengud toimuvad Kumu hariduskeskuse auditooriumis, lektoriks on kunstiteadlane Helena Risthein. Esimese loengu teemaks on Eesti kunstnike õpingud Saksamaal. Osalemine muuseumipiletiga. Vaata kogu sarja infot siit.
Loe edasi…

Sinu, minu ja meie Ruhnu. Teemaõhtu
23. septembril kell 18.00 saab Adamson-Ericu muuseumis kuulata spetsialiste, kes avavad Ruhnu ajaloo ja loodusega seonduvat.Vahepalaks musitseerivad August Pulsti õpistu liikmed. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Suur-Lasnamäe linnakunstisündmuse avaüritus Kumus
24. september kell 16.00 avatakse Kumus linnakunstisündmus Suur-Lasnamäe. Avaüritusel arutavad soome linnakunstiuurija Outi Turpeinen ja eesti kunstiteadlane Ingrid Ruudi linnaruumi väärtustamisest läbi kunstipraktika. Õhtu jätkub vestlusringiga, millest võtavad osa ka Suur-Lasnamäe linnakunstisündmuse kuraatorid arhitekt Kadri Klementi ja kunstnik Kaisu Koivisto. Räägime linnast, kunstist ja linnakunstist Lasnamäel. Otse loomulikult on ka publik oma ideede ja küsimustega igati teretulnud osalema – avalik ruum kuulub meile kõigile! Tasuta.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: kuraatoriekskursioon näitusel “Merike Estna ja mina kui maal”
24. septembril kell 18.00 tutvustab näitust  kuraator Kati Ilves. Vaadeldakseeksperimentaalset ja otsingulist suunda kaasaegses maalikunstis ning näitust, mis kutsub vaatajat ruumilisest kogemusest osa saama. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Mr Leos CaraX & Holy Motors24. septembril kell 18.00 linastub Kumus dokumentaalfilm režissöörist Leos Caraxist, kellest on kujunenud üks provokatiivsemaid ja põnevamaid Euroopa autorikino esindajaid. Õhtu jätkub kell 19.30 tema kultusfilmi staatusesse tõusnud tööga Holy Motors. Esimest filmi saab vaadata tasuta, teise filmi pilet on 3 €.
Loe edasi…