EKMi uudised 17.–24. oktoober: Avatakse suurejoonelised manerismile pühendatud näitused

Uudiskiri 17.10.2017
Jacob de Backer (1540/1545 – enne 1600).

Viimne kohtupäev. U 1589. Õli, lõuend.

Varssavi Rahvusmuuseum

Neljapäeval, 19. oktoobril avatakse Kadrioru kunstimuuseumis rahvusvaheline näitus „Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist“

Kunstiliselt intrigeeriv ja esinduslik koostöönäitus Varssavi Rahvusmuuseumiga toob Poolast Eestisse 36 Madalmaade maalikooliga seotud maneristlikku maali 16.–17. sajandist. Näitus, kus eksponeeritakse mitmeid haruldasi ja muuseumi seinte vahelt harva välja viidavaid teoseid, juhatab sisse Eesti ja Poola Vabariigi 100. aastapäeva rahvusvahelisi kunsti-sündmusi.

Neljapäeval, 19. oktoobril avatakse Mikkeli muuseumis näitus “Rooma stiilis. Maneristlik graafika Eesti kogudest”, mis astub dialoogi Kadriorus avatava näitusega.

„Rooma stiilis“ toob publiku ette haruldased 16.–17. sajandi graafilised lehed paljudest Eesti kogudest. Eesti Kunstimuuseumi kogudele lisaks on näitusel väljas graafika Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, Tartu Ülikooli raamatukogust, Eesti Rahvusraamatukogust, Rahvusarhiivist ja erakogudest.
Agostino Veneziano (u 1490 – u 1540) Baccio Bandinelli (1518–1562) järgi. Apollon ja Daphne. 1515 .

Vasegravüür. Tartu Ülikooli kunstimuuseum
Reedel, 20. oktoobril kell 12 toimub rahvusvaheline seminar “Uuriva pilguga. Sissevaated manerismi kunsti ja Varssavi Rahvusmuuseumi uurimis-
töösse”

Pühapäev, 22. oktoober kell 17.00
Lossimuusika: Kadrioru uue klaveri esitluskontsert
Pühapäeval esitletakse pidulikult Kadrioru lossi jaoks valminud uut Estonia klaverit. Esinevad interpreedid Irina Zahharenkova ja Holger Marjamaa. Kavas Bach, Ravel ja dzässiimprovisatsioonid.

Kolmapäev, 18. oktoober kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Koolielu
Amanda ja John Leyden on pikalt koos elanud vanapaar, kes on õpetanud lapsi juba üle 40 aasta. Pärast rännakuid laias maailmas on nad saabunud Iirimaale, 18. sajandist pärit pikkade traditsioonidega Headforti kooli, kus seni on õppetöö käinud üsna konservatiivsete reeglite järgi. Rohkelt auhindu pälvi-nud dokumentaalfilm on ääretult inspireeriv teos armastustest oma töö, laste ja teineteise vastu.

Laupäev, 21. oktoober
„Mängult või päriselt“ – mängujuhised väikelastega peredele festivali “Avatud mänguväljad” raames
Kaasahaaravad tegevused on mõeldud kuni 7-aastastele lastele ning toimuvad laste ja noorte festivali raames 21. oktoobrist 5. novembrini. Tule ja avasta koos Adamson-Ericuga, mida toredat tema teoste keskel päriselt mängida õnnestub!

Neljapäev, 19. oktoober kell 17.00
Keraamikakursus. Ekspressiivne vabavorm
Savilehte käsitsi deformeerides valmib emotsionaalne kurvikas ja lennukas vabavorm. Inspiratsiooni saamiseks soovitame külastada Kumu suure saali näitust Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid. Näitusekülastus on kursusest osavõtjale tasuta!

Teisipäev, 24. oktoober kell 17.30
Teistmoodi teisipäev: maalikunsti töötuba
Akrüülmaali töötuba täiskasvanutele juhendab kunstnik Kristi Kongi.