EKMi uudised: 2.–9. september: “Kuldaja värvid” ja “Eveline von Maydelli” näitused avatud viimast nädalat!

 “Kuldaja värvid” ja “Eveline von Maydelli” näitused avatud viimast nädalat!
Kaks väga menukat näitust – “Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” Mikkeli muuseumis ning “Eveline von Maydell. Mustvalge maailm” Kadrioru kunstimuuseumis on avatud veel ainult kuni pühapäevani, 7. septembrini. Mikkeli muuseumis toimub kolmapäeval, 3. septembril kell 18.00 näitusel kuraatoriekskursioon Eero Epneri juhtimisel ning  7. septembril kell 14.00 on näituse pidulik finissage: Eero Epner teeb ekskursiooni, kohtuda saab Enn Kunilaga ning õhtu lõpetab kammerlik kontsert. Osalemine muuseumipiletiga.

Lahtiolekuajad 3. septembril
Kadrioru kunstimuuseum on suletud. Mikkeli muuseum on avatud 17.00–20.00. Kell 18.00 toimub Eero Epneri kuraatoriekskursioon näitusel „Kuldaja värvid”.
Kumu kunstimuuseum on avatud 11.00–20.00. Kuni 17.00 on sissepääs ainult Valge tänava kaudu (sinna toovad kesklinnast bussid 31, 67, 68), pärast seda ka Kadrioru poolt Weizenbergi tänavalt. Kell 18.00 saab Kumus vaadata dokumentaalfilmi “Kas pikk mees on õnnelik?”

Uus näitus: “Ruhnu eleegiad”
Reedest, 29. augustist alates saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata Ruhnule ja selle elanikele pühendatud näitust. Näha saab Eerik Haameri, Olga Terri, Vive Tolli ja paljude teiste kunstnike töid, mille sisuks on Ruhnu saar. Näitusega meenutatakse ühtlasi 70 aasta möödumist päevast, mil 1944. aasta augustis saare taludest kõik inimesed peale kahe perekonna Rootsi evakueeriti. Näitusel võib näha iseloomulikku, autentset esemelist materjali, filme ning kunstiteoseid, mis meenutavad ruhnlastega seotud endiseid ja praeguseid aegu.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Kas pikk mees on õnnelik?
Kolmapäeval, 3. septembril alustab intelligentse meelelahutusega taas Kumu Dokumentaal. Kell 18.00 linastub ekstsentrilise prantsuse režissööri Michel Gondry dokumentaalfilm põhjalikust jutuajamisest USA keeleteadlase, mõtleja ja aktivisti Noam Chomskyga. Tasuta.
Treilerit saab vaadata siin.
Loe edasi…

Näitusteprojekti „Merike Estna ja Mina kui maal“ raamatuesitlus
Neljapäeval, 4. septembril kell 18.00 toimub Kumus näitusteprojektiga „Merike Estna ja mina kui maal” kaasneva raamatu „Kallis Mina kui Maal / Alati Sinu Sinine Laguun” esitlus kaasaegse kunsti galeriis, Merike Estna installatsiooni „Sinine laguun” sees. Ürituse käigus on võimalik minna kunstiteose sisse ja suhelda sellega tavapärasest erineva nurga alt. Esitlusel valib muusikat Kroonlühtri blogi DJ ja saab osta raamatu soodushinnaga 12 eurot.
Loe edasi…

Uus publikuprogrammide sari Kumus: Elava klassikuga näitusel
Laupäeval, 6. septembril kell 13.00 alustab Kumus uus publikuprogramm, mille raames saavad külastajad kord kuus Kumu IV korruse püsiekspositsiooni saalis kohtuda elava klassikuga. Laupäevased kohtumised ei ole loengud ega arutlused teooriate ja diskursuste üle, vaid vahetud vestlused loominguliste isiksustega. Sel nädalal saab kohtuda Tiit Pääsukesega IV korruse saalis maalide „Eva” ja „Autoga metsas” juures. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu perehommikute sari: Täpil on hea Meel
Pühapäeval, 7. septembril kell 12.00 jätkub Kumu sari 4–7-aastastele lastele, kusigas kalendrikuus saadakse tuttavaks ühe uue näitusega ja leitakse üles seal peidus olevad lood.7. septembril kohtutakse näitusel „Raul Meel. Dialoogid lõpmatusega”. Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
Loe edasi…

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. Edward Käärkäsi
Teisipäeval, 9. septembril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis Tim Burtoni fantaasiafilm mehest, kel on käte asemel käärid. Filmis mängivad Johnny Depp ja Winona Ryder, helilooja Danny Elfman pidast just selle filmi muusikat oma parimaks ja isikupärasemaks saavutuseks. Film on inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega ning vaadata saab tasuta.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Ringkäik näitusel “Ruhnu eleegiad”
Kolmapäeval, 10. septembril kell 16.00 saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata uut näitust “Ruhnu eleegiad” koos kunstiajaloolase Kersti Kolliga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe teose lugu
Kolmapäeval, 10. septembril kell 18 avab kunstiteadlane Greta Koppel Kadrioru kunstimuuseumis Clara Peetersi natüürmordi lastud lindude ja jahikulliga tagamaid ja tõlgendusi. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Elamusõhtu Nikolai Triigi näituselmaalikunst, kirjandusklassika ja head maitsed
Laupäeval, 13. septembril kell 16.00 toimub Kumus Nikolai Triigi näitusel elamusõhtu, kus Elle-Mari Talivee ja Jaan Undusk Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest võtavad vaatluse alla Friedebert Tuglase teadus- ja loometöö. Kohtumisel saab osaleda muuseumipiletiga. Hiljem toimub Kumu kohvikus Rein Kasela Veinitoa ja Reval Cafe Cateringi peakoka Martti Koppeli valitud veinide ja suupistete degustatsioon. Degusteerimiseks on vajalik eelregistreerimine 11. septembriks aadressil tiina@revalcafe.ee. NB! Kumu klubikaardi omanikele on näitusekülastus tasuta ja maitseelamus Reval Cafés soodushinnaga 10 €!
Loe edasi..